Liga prvaka : Ronaldo uništio Wolfsburg , historijsko polufinale Građana (Video)

13 Aprila
05:00 2016

trica33Poslije 2:0 u prvom susretu, malo ko se nadao da Real Madrid može izbaciti njemački Wolfsburg iz Lige evropskih prvaka, ali se to dogodilo zahvaljujući Cristianu Ronaldu.Naime, Portugalac je u pobjedi Reala nad njemačkim klubom rezultatom 3:0 postigao sva tri gola i tako pomogao Kraljevima da se plasiraju u polufinale Lige evropskih prvaka.

Kraljevi su krenuli veoma ofanzivno u meč, pa je tako već poslije šest minuta utakmice Sergio Ramos pogodio prečku. Ipak, Real stiže do vodstva u 16. minuti utakmice. Carvajal je pokušao uposliti Ronalda, a lopta je zahvaljujući grešci defanzivaca Vukova upravo stiže do Portugalca koji lagano posprema mrežu iza Benaglija.
Već u sljedećem napadu Kraljevi su anulirali prednost Vukova iz prvog meča. Toni Kroos je centrirao iz kornera, a glavom je pogodio ponovo Cristiano Ronaldo. Prvu šansu za Vukove smo vidjeli u 34. minuti utakmice, ali je Luiz Gustavov šut odbranio Navas.
Četiri minute poslije pokušao je i Bruno Henrique, ali je njegov udarac izblokiran da bi posljednju šansu u prvom dijelu vidjeli u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela i to preko Benzeme, ali je i on izblokiran.

Prvu priliku u nastavku smo vidjeli u 66. minuti utakmice kada je šutirao Sergio Ramosa poslije kornera, ali je pogodio desnu stativu da bi se lopta odbila i završila između nogu golmana njemačkog tima. U 77. minuti Kraljevi su postigli treći pogodak, a ponovo je strijelac bio Ronaldo koji je doveo Kraljeve nadomak plasmana u polufinale Lige prvaka.Novu šansu Real je imao pet minuta poslije i to preko Karima Benzeme, ali je Benaglio fantastično odbranio, te je Real dobio korner poslije kojeg se nije ništa desilo. U 86. minuti šansu je imao i Jese, ali je ostalo 3:0, te se Real plasirao u polufinale.

Historijsko polufinale Građana : Ibrahimović i društvo se oprostili od LP

Ibratuzan3Manchester City je po prvi put u klupskoj historiji izborio nastup u polufinalu Lige prvaka nakon što je večeras trijumfom od 1:0 eliminisao PSG.Prvi meč igran u Parizu okončan je rezultatom 2:1 u korist Parižana, pa su Građani do narednog kruga došli zahvaljujući pogotku na gostujućem terenu.

Silovito je krenuo City i dva puta zaprijetio preko De Bruynea. Potom je snažno iz slobodnjaka sa 35 metara tukao Ibrahimović, a Hart loptu odbio u korner. Šest minuta kasnije Aguerro bježi gostujućoj odbrani, ali sa lijeve strane iskosa šutira pored gola. U 29. minuti Aguero je prošao Trappa koji ga je srušio u kaznenom prostoru što je arbitar meča okarakterisao kao jedanaesterac. Isti igrač preuzeo je odgovornost i šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena dobru priliku propustio je i Navas. I drugo poluvrijeme započelo je bombom Zlatana, da bi u 60. minuti Hart zaustavio pokušaj Silve glavom. U 76. minuti za pobjeu Građana pogodio je Kevin De Bruyne. Dvije minute kasnije sa slične pozicije mogao je pogoditi i Sergio Aguerro.
Devet minuta prije kraja veliku priliku za goste propustio je Cavani koga je spriječio Hart.