Liga prvaka : Ronaldo dva puta pogađao, Maribor hrabrom igrom do boda,City deklasirao Feyenoord… (Video)

14 Septembra
04:53 2017

U grupi G Porto je na svom terenu dočekao Besiktas, koji je slavio gostujuću pobjedu od 3:1, u drugom meču Monaco je gostovao kod ekipe RB Leipziga, a konačan rezultat na tom meču glasio je 1:1

Porto je na svom terenu dočekao ekipu Besiktasa. U prvo poluvrijeme utakmice bolje su ušli gosti te su preko Talisce stigli do vodstva. Međutim, nedugo nakon vodstva Duško Tošić autogolom Portu donosi poravnanje, ali maestralnim udarcem u 28. minutu Tosun postavlja konačan rezultat prvog poluvremena od 1:2. U drugom poluvremenu, Besiktas je preko Babela stigao do vodstva od 3:1, i tako istim rezultatom slavio vrijednu gostujuću pobjedu.

Liepzig je na svom terenu dočekao Monaco, nakon početnog ispitivanja snaga, domaći su preko Forsberga stigli do vodstva, ali samo minut poslije nakon greške golmana Monaco preko Tielemansa stiže do poravnanja, te prvo poluvrijeme završava rezultatom 1:1. Rezultat do kraja utakmice se nije mijenjao, te je ovaj meč završio podjelom bodova.

U grupi H Real je na svom terenu dočekao APOEL i slavio pobjedu od 3:0, dok je u drugom meču Tottenham ugostio Borussiu iz Dortmunda, te slavio pobjedu od 3:1.

Real je od samog starta utakmice pokazao da je veliki favorit, a od 12. minuta golom Ronalda, Kraljevi su poveli sa 1:0. Do kraja poluvremena Real je napadao ali rezultat se nije mjenjao.

U drugom poluvremenu Real je krenuo još agilnije te su preko Ronalda i Ramosa stigli do visoke pobjede od 3:0.

Tottenham je protiv Dortmunda stigao do pobjede od 3:1. Son je na početku susreta doveo Spurse u vodstvo da bi Yarmolenko nekoliko minuta kasnije Milionerima donio poravnanje. Tottenham je u nastavku meča preko Kanea stigao do vodstva, ali i konačne pobjede od 3:1. Vrijedi istaći da su utakmicu obilježile greške glavnog sudije, Rocchija, koji je Dortmundu poništio regularan pogodak.

U  grupi E Liverpool je na Anfieldu dočekao Sevillu i utakmica je završena sa 2:2, dok je u Mariboru, istoimeni domaćin dočekao Spartak iz Moskve, te je utakmica završena sa rezultatom 1:1.Već u petom minutu Ben Yedder je šokirao domaćina te donio Sevilli prednost od 1:0. Naime, Kloppovi momci su u nastavku zaigrali mnogo bolje pa su preko Firmina i Salaha stigli do prekoreta, ali pred sami kraj su mogli dodatno povećati svoju prednost, međutim, Firmino je bio neprecizan sa bijele tačke te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 2:1. Promašne jedanaesterac je na kraju koštao ekipu Jurgena Kloppa, pa je Correa svojim pogotkom, donio poravnanje Sevilli i postavio konačan rezultat utakmice od 2:2.

Prvi dio utakmice u Mariboru nam nije donio mnogo uzbuđenja, podjednaka igra obje ekipe, te je prvo poluvrijeme završeno 0:0. u drugom poluvremenu gosti preko Samedova stižu do vodstva, međutim, Maribor je nakon primljenog pogotka zairao mnogo hrabrije, i preko Bohara stigao do poravnanja, te je meč završen rezultatom 1:1.

U grupi F Feynoord je dočekao ekipu Citya i doživio ubjedljiv poraz od 4:0, a u drugoj utakmici Shakhtar je dočekao ekipu Napolija, te slavio pobjedu od 2:1.
Prvi dio utakmice u Holandiji između Feynoorda i Manchester Citya donio nam je mnogo uzbuđenja. Građani su u prvih 25. minuta stigli do visokog vodstva od 3:0, a strijelci su bili Stones, Aguero i Gabriel Jesus. U nastavu prvog poluvremena mnogo mirnija igra, te se rezultat do kraja istog nije mjenjao.

U drugom poluvremenu Stones svojim pogotkom zaključuje meč i ekipi Citya donosi pobjedu od 4:0.

Shakhtar je na svom terenu dočekao favorizovani Napoli i slavio pobjedu od 2:1. Prvo su Ukrajinci preko Taisona stigli do vodstva od 1:0, koje je u drugom poluvremenu povisio Ferreyra, da bi utješni gol za Napoli postigao Milik, i postavio konačan rezultat utakmice od 2:1.