Liga prvaka: Ronaldinho je, ipak, kralj

06 Decembra
11:38 2006

Čarobnjak je opet ponudio čaroliju. Najprije je iz slobodnog udarca nadmudrio cijeli živi zid (uputivši loptu igračima ispod nogu!) i vratara Wiesea, a potom je sjajnim dodavanjem izbacio cijelu obranu gostiju i omogućio Giulyju i Gudjohnsenu potvrdu pobjede. Bilo je tu još poteza za dušu, ali ta su dva bila dovoljna da Barca dohvati drugo mjesto. – Još je jednom dokazao koliko je inteligentan igrač – komentirao je Barcelonin sportski direktor Txiki Begiristain.Frank Rijkaard ostao je, pak, dugo u svlačionici. Hod po trnju je završio, izbjegao je sramotu i bodlje kritičara. A na proljeće će već biti bolje. Najviše zbog oporavka Samuela Etooa.- Barcelona je zasluženo u drugom krugu, a mi smo napravili mnogo. Senzaciju ipak nismo mogli. Sad je pred nama drugo natjecanje u kojemu također nećemo razočarati navijače – govorio je Werderov trener Thomas Schaaf, koji je Klasnića ubacio u igru u 71. minuti. Naš je reprezentativac stigao samo jednom pucati prema vratima.Osminu finala uhvatila je i Roma pobjedom nad rasterećenom Valencijom (1:0). A Šahtaru je pripala utješna nagrada – proljeće u Kupu Uefe.Bayern je, pak, zadržao čelno mjesto, a Spartak preuzeo od Sportinga treće mjesto zbog boljeg međusobnog omjera. – Taj pogodak koji smo primili u 91. minuti samo statistički kvari naš učinak. Prvi smo krug odradili odlično, treba samo tako nastaviti – rekao je Bayernov trener Felix Magath.