Liga prvaka : Remi u Valenciji, APOEL šokirao Šahtar (Video)

29 Septembra
03:21 2011

Grupa E

Nogometaši Valencije i Chelseaja odigrali su 1-1 u dvoboju drugog kola E-grupe Lige prvaka na  Mestalli.Dobro su španjolski nogometaši parirali favoriziranim gostima, koji su poveli pogotkom Franka Lamparda u 56. minuti na asistenciju Florenta Maloude. Izjednačili su domaći u 87. minuti golom Javiera Soldada iz 11-erca nakon što je rukom prilikom ubačaja iz kuta igrao Salomon Kalou.Prije i poslije izjednačujućeg gola Valencijin je golman Diego Alves fantastično obranio Chelseajevim nogometašima dva zicera. Praktički iz identične situacije, malo sdesna unutar 16-erca, u situaciji jedan na jedan, skinuo je Alves udarce Ramiresu u 53. i Anelki u 90. minuti. Bila je to Alvesu osma obrana tijekom večeri.

U drugoj utakmici grupe Bayer iz Leverkusena došao je do prve pobjede nadigravši na svom terenu belgijski Genk 2-0. Oba su gola za sastav Robina Dutta zabili zadnji vezni igrači: Lars Bender pogodio je u 30., a Michael Ballack u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.Ušao je u igru 35-godišnji Nijemac u 80. minuti. Pauzirao je prošlog vikenda protiv Bayerna zbog virusne infekcije.

Bayer – Genk 2-0 (Bender 30, Ballack 90+2)
Valencia – Chelsea 1-1 (Soldado 87-11m / Lampard 56)

Redoslijed: 1. Chelsea 4, 2. Bayer 3, 3. Valencia 2, 4. Genk 1

Grupa F

U grupi F Arsenal je nastavio pobjednički niz protiv grčkog prvaka Olympiacosa. Nakon Shrewsburyja u kupu i Boltona u prvenstvu, pao je i grčki prvak u Ligi prvaka rezultatom 2-1.Osamnaestogodišnji Alex Oxlade-Chamberlain postigao je svoj drugi pogodak u tek trećem nastupu za ‘topnike’. Nakon Shrewsburyja u Liga kupu zabio je i u Ligi prvaka u 8. minuti prvog djela. Brazilac Andre Santos također je zabio u svom trećem nastupu za momčad menadžera Arsena Wengera i to prvijenac, na asistenciju Chamakha. Španjolac David Fuster smanjio je na 2-1 u 27. minuti susreta, a to je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.U drugoj utakmici grupe F Marseille je na svom Velodromeu slavio protiv Borussije Dortmund s uvjerljivih 3-0. Dvostruki strijelac za francusku momčad bio je 21-godišnji Andre Ayew, dok je Loic Remy pridodao još jedan gol za veliko slavlje Marseilla. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru u 63. minuti utakmice umjesto Kevina Großkreutza.

Grupa F:
Arsenal – Olympiacos 2-1 (Oxlade-Chamberlaine 8, Santos 20 / Fuster 27)
Marseille – Borussija Dortmund 3-0 (Ayew 20, 69-11m, Remy 62)

Redoslijed: 1. Marseille 6, 2. Arsenal 4, 3. Borussija Dortmund 1, 4. Olympiacos 0

Grupa G

Nogometaši Šahtara kiksali su na svojoj Donbass Areni protiv Apoela iz Nicosije odigravši u utakmici drugog kola G grupe Lige prvaka tek 1-1 s ciparskom momčadi…Nakon dva kola Ciprani iznenađujuće vode na ljestvici s četirima bodovima. U prvom su kolu na svom terenu pobijedili Zenit 2-1. Ukrajinci su trenutačno posljednji na ljestvici s vrlo ugroženim izgledima za nastavak natjecanja u nokaut-fazi.Imali su domaći loptu u posjedu gotovo 2/3 utakmice (63-37%), te pucali prema golu sedam puta više (27-4, 8-2 u okvir) od gostiju.

Ipak, nakon sjajnog proigravanja Konstantinosa Charalambidisa Makedonac Ivan Tričkovski je u 61. minuti doveo Ciprane u vodstvo. Na 1-1 tri je minute kasnije izjednačio Brazilac Jadson.Baš umjesto Jadsona u igru je u 81. minuti ušao hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva. Kapetan ukrajinske momčadi Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu.U drugom susretu  Zenit je u St Peterburgu pobijedio Porto 3:1. Portugalci su poveli golom Rodrigueza u 10. minuti, no ruski sastav je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Širokov (19, 62) i Danny (71). Zenitu je put do pobjede olakšalo isključenje Fucila u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Zenit St. Peterburg – Porto 3-1 (Širokov 19, 63, Danny 72 / Rodriguez 10)
Šahtar – Apoel 1-1 (Jadson 64 / Tričkovski 61)

Redoslijed: 1. Apoel 4, 2. Zenit 3, 3. Porto 3, 4. Šahtar 1

Grupa H

Branitelj naslova pobjednika Lige prvaka, Barcelona, se lakoćom prošetao Minskom u susretu 2. kola grupe H pobijedivši domaćina Bate Borisov s 5-0.Barcelona se očekivano lako obračunala sa slabašnim Bateom utrpavši mu pet lakih komada. Katalonci su u vodstvo došli u 19. minuti kada je Aleksandar Volotko, kojem je za vrat puhao Lionel Messi, jedno ubacivanje u peterac pospremio u vlastitu mrežu. Samo tri minute kasnije Pedro je udvostručio vodstvo Barcelone zabivši na asistenciju Davida Ville. Do kraja prvog djela još je Lionel Messi zabio za Barcelonu, te praktički riješio utakmicu nakon svega 40 minuta igre.

U nastavku se Bate dobro držao do 56. minute kada je Messi, na asistenciju Danija Alvesa, proparao mrežu domaćeg vratara Gutora za svoj drugi gol na utakmici i 194. u dresu Barcelone, kojim je dostigao legendarnog Mađara Ladislava Kubalu. U 90. minuti susreta David Villa zabio je svoj drugi pogodak ove sezone u Ligi prvaka za konačnih 5-0.

U drugom susretu grupe Milan je na San Siru slavio protiv češkog prvaka Plzena s 2-0. U još jednoj slaboj predstavi talijanskog prvaka trener Massimiliano Allegri može biti zadovoljan jedino rezultatom. Milan cijelo prvo poluvrijeme nije uspijevao probiti obranu Plzena, a tek je u 53. minuti Zlatan Ibrahimović, i to iz najstrože kazne, doveo "rossonere" u vodstvo. U 66. minuti susreta talijanski reprezentativac Antonio Cassano postavio je konačnih 2-0 na asistenciju Šveđanina.