Liga prvaka : Remi Ajaxa i Milana, Real jedva do pobjede (Video)

29 Septembra
05:15 2010

Ajax i Milan remizirali su rezultatom 1:1 na amsterdamskoj Areni, dok je Real slavio na gostovanju kod Auxerrea golom Angela di Marije.Duel Ajaxa i Milana večeras na AmsterdamAreni bio je duel divova evropskog fudbala. Ove dvije ekipe u svojoj su prebogatoj istoriji zajedno čak 11 puta osvajale naslov prvaka Evrope i to je garantovalo spektakl.Milan je u početnih nekoliko minuta više držao loptu u svom posjedu i na terenu izgledao ozbiljnije. Međutim, to je trajalo samo nekoliko minuta, a onda su amsterdamskom Arenom zagospodarili Kopljanici. Mladi fudbaleri Ajaxa preuzeli su terensku inicijativu, gurnuvši skupe zvijezde Milana nazad na svoju polovinu.

Najbolji igrač i kapiten Ajaxa Urugvajac Luis Suarez pravio je pravu pometnju u odbrani Rossonera, a Kopljanici su poveli u 23. minuti upravo nakon jednog Urugvajčevog prodora. Suarez je prošao po lijevoj strani, napravivši smiješnim veterana Alessandra Nestu probacivši mu loptu kroz noge, te potom uposlivši Mounir El Hamdaouija, kojem nije bilo teško da obraduje više od 50.000 gledalaca na Areni.Milan je imao sjajnu priliku za izjednačenje u 30. minuti, kada je Clarence Seedorf sjajno uposlio Robinha, koji je izašao sam pred Maartena Stekelenburga, bacio ga na zemlju i promašio ono što je bilo nemoguće promašiti.Ipak, Milan je do kraja prvog poluvremena došao do izjednačenja. U akciji su učestovala dva bivša igrača Ajaxa. Seedorf je ubacio za Zlatana Ibrahimovića, a ovaj sa pet metara matira reprezentativca Holandije na golu Ajaxa za 1:1.Drugo poluvrijeme donijelo je nešto dosadniju igru, u kojoj više nije bilo golova. Nešto konkretniji je ipak bio Ajax, odnosno njegov najbolji igrač Suarez, ali do promjene rezulatata nije došlo, pa su bodovi podijeljeni.

Real do bodova uz pomoć Di Marie         U drugom susretu iz ove grupe, snage su u Auxerreu odmjerili istoimeni domaćin i madridski Real. Čini se kako će portugalskom čarobnjaku Joseu Mourinhu trebati nešto više vremena da posloži kockice u redovima madridskog Reala, koji je ipak slavio minimalnu pobjedu.Dugo je vremena trebalo najtrofejnijem evropskom klubu da slomi otpor autsajdera grupe Auxerrea. Tačnije, Kraljevskom klubu je trebala 81 minuta da probije čvrstu odbranu Francuza, a onda je, devet minuta prije kraja utakmice, gol vrijedan tri boda postigao argentinski reprezentativac Angel di Maria, ovosezonsko pojačanje Reala stiglo iz Benfice.(Kliker.info-

SportSport)

GRUPA E

Roma – Cluj 2:1

Strijelci: 1:0 – Mexes (69), 2:0 – Borriello (71), 2:1 – Rada (78)

Basel – Bayern 1:2

Strijelci: 1:0 – Fray (18), 1:1 – Schweinsteiger (56, penal), 1:2 – Schweinsteiger (89)

GRUPA F

Spartak – Žilina 3:0

Strijelci: 1:0 – Ari (34), 2:0 – Ari (61), 3:0 – Ibson (89).

Chelsea – Marseille 2:0

Strijelci: 1:0 – Terry (7), 2:0 – Anelka (28, penal)

GRUPA G

Ajax – Milan 1:1

Strijelci: 1:0 – El Hamdaui (33), 1:1 – Ibrahimović (37)

Auxerre – Real 0:1

Strijelci: 0:1 – Di Maria (81)

GRUPA H

Partizan – Arsenal 1:3

Strijelci: 0:1 – Aršavin (15), 1:1 – Cleo (33, penal), 1:2 – Chamack (71), 1:3 – Squillaci (82). Crveni karton: Jovanović (Partizan) u 56. minuti.

Braga – Šahtjor 0:3

Strijelci: 0:1 – Adriano (56), 0:2 – Adriano (72), 0:3 – Costa (90, penal)