Liga prvaka : Real ubjedljiv u Dortmundu, debakl Monaca (VIDEO)

27 Septembra
03:34 2017

Sa ukupno osam mečeva nastavljena je nova sezona Lige prvaka u fudbalu. Na fudbalska borilišta diljem izašle su ekipe APOEL-a, Tottenhama, Bešiktaša, Lepziga, Dortmunda, Reala iz Madrida, Manchester Cityja, Shakthtara, Monaca, Porta, Napolija, Feyenoorda, Seville, Maribora, Spartaka iz Moskve te Liverpoola.

Ako izvještaj počnemo sa iznanđenjima, to će sigurno biti ekipe Monaca i Liverpoola, i to u kontekstu neugodnog iznaneđenja.

Francuski tim je sa 0:3 kod kuće poražen od Porta, a strijelac je u dva navrata bio Aboubakar. Pobjedu gostiju zapečatio je Layun u 90. minuti.

Liverpool je u najavi meča imao tri boda na papiru u Moskvi, protiv Spartaka, ali završilo je neriješeno, 1:1.

Fernando je pogodio za domaće u 23. minuti, da bi Coutinho izjednačio u 31.

Teže od očekivanog slavio je i Manchester City, koji je sa 2:0 upisao trijumf protiv ukrajinskog Shakhtara. De Bruyne i Sterling su pogodili za tri boda, a istaknimo i to da je Aguero promašio jedanaesterac u drugom poluvremenu.

Napoli je sa 3:1 bez većih problema savladao Feyenoord kod kuće. Insigne, Mertens i Callejon bili su strijelci, dok je čast gostiju spasio Amrabat.

APOEL je kod kuće poražen sa 3:0 od Tottenhama. Englezi su hat-trickom Kanea upisali sigurna tri boda.

Derbi kola odigran je u Dortmundu, gdje je domaća Borussija ugostila Real. Tim sa Bernabeua je iz sedmog pokušaja savladao Borussiju, sa 1:3 u sjajnoj nogometnoj predstavi. Bale i Ronaldo dva puta osigurali su prvu pobjedu Realu u Dortmundu, dok je tračak nade domaćima donio Aubameyang.

Sevila protvi Maribora nije imala problema. Tri gola Ben Yeddera osigurali su puni plin u Andaluziji, a istaknimo da je u timu Maribora šansu dobio i Jasmin Mešanović, dvije minute pred kraj susreta.