Liga prvaka : Real “ponizio” Liverpool na Anfieldu ! (VIDEO)

22 Februara
05:10 2023

Fudbalska poslastica na Anfieldu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. U reprizi prošlogodišnjeg fnala, Liverpool i Real Madrid su odigrali utakmicu za pamćenje. Nakon velikog preokreta slavio je Real sa 2:5 i ponizio Redse u njihovom dvorištu.

Počelo je sve u četvrtoj minuti magijom Darwina Nuneza. Salah je ubacio loptu, a Nunez petom savladao Courtoisa za 1:0.

U 14. minuti Courtois pravi amatersku grešku, loše prima lopta do koje dolazi Salah i pogađa za 2:0.

Real se brzo oporavio. U 21. minuti Vinicus Junior se sjajno snašao i lijepim udarcem pogodio dalji ugao Alissonovg gola za 2:1.

Sredinom prvog poluvremena velika šansa za Redse. Gužva ispred gola Reala, Salah je promašio loptu, zatim Nunez šutira, a jedan odbrambeni igrač Reala spašava svoj tim i izbacuje loptu sa gol linije.

Prvo poluvrijeme je bilo kao iz noćne more za golmane. U 36. minuti Gomez vraća povrati pas Alissonu, a golman Liverpoola u želji da ispuca loptu pogađa Viniciusa, lopta se odbija u mrežu i to je bilo 2:2 u nevjerovatnom prvom poluvremenu.

U 45. minuti velika šansa za goste. Odličan napad Reala, dobra kombinacija Valverdea i Viniciusa, međutim Robertson u posljednji trenutak spašava domaćine i na odmor se odlazi sa 2:2.

Početkom drugog poluvremena totlani preokret Reala. U 47. minuti Modrić je ubacio loptu, a Militao zakucao loptu u mrežu Liverpoola za 2:3.

Otvaranje drugog poluvremena kao da je dotuklo Redse. Benzema u 55. minuti šutira, lopta pogađa jednog igrača Liverpoola i to je bilo velikih 2:4 za Real. Ogroman preokret Kraljeva na Anfield Roadu.

U 66. minuti nastavljen je ples Reala na Anfieldu. Benzema se sjajno snašao i postigao svoj drugi gol za 2:5.

Nakon petog gola Reala potpuna kontrola utakmice od strane aktuelnog prvaka Evrope. Liverpool je na momente pokušao ugroziti gol Kraljeva, ali jednostavno psihološki se nisu mogli oporaviti nakon pet uzastopnih golova Reala što se desilo prvi put u historiji da jedna ekipa to uradi na Anfieldu u evropskim utakmicama.

Na kraju trijumf Reala od 2:5 i skoro nemoguća misija za Liverpool pred revanš na Santiago Bernabeu.

Liga prvaka, osmina finala, prva utakmica:

LIVERPOOL – REAL MADRID 2:5 (Nunez 4’, Salah 14'/ Vinicus 21’,36’, Militao 47’, Benzema 55’, 66’)

LIVERPOOL: Alisson, Trent, Bajčetić, Fabinho, Gakpo, Gomez, Henderson, Nunez, Robertson, Salah, Van Dijk.

REAL MADRID:Courtois, Alaba, Benzema, Camavinga, Carvajal, Militao, Modrić, Rodrygo, Rudiger, Valverde, Vinicius Juni