Liga prvaka : Real na Ronaldov pogon demolirao Atletico b(VIDEO)

02 Maja
22:41 2017

U prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka Real Madrid je na Santiago Bernabeu sa 3:0 savladao Atletico Madrid.

Prvu veliku šansu imao je Real u 7. minuti kada je Carvajal sjajno prošao i šutirao, a nakon što je Oblak odbio loptu Benzema sa svega nekoliko metara nije uspio da pogodi. Ipak, samo tri minute kasnije Kraljevi su poveli, ali nakon situacije kojoj je prethodio ofsajd Cristiana Ronalda nakon ubačaja Ramosa.

Casemiro je zatim nakon odbijene lopte ponovo ubacio sa desne strane, a Ronaldo je odlično skočio i glavom je pogodio za 1:0.

Domaći su nastavili sa velikim pritiskom, pa je nakon kornera u 15. minuti i udraca Varanea Oblak na jedvite jade izbacio loptu u korner. Gameiro je samo dvije minute poslije bio sam ispred Navasa, ali sjajno je intervenisao golman Reala koji je pravovremeno reagovao.

Modrić je u 24. minuti odlično šutirao sa 16 metara, ali lopta je prohujala pored desne stative. Izvanrednu akciju Kraljeva u 28. minuti izveli su Ronaldo i Benzema, a nakon ubačaja Portugalca francuski napadač je fenomenalno loptu uhvatio škaricama, ali lopta je otišla nekoliko centimetara preko prečke.

Na odmor se otišlo sa 1:0, a drugi dio bio je mnogo manje sadržajan i bez pravih šansi sve do 73. minute. Tada je nakon jedne odbijene lopte Cristiano Ronaldo sjajno iz prve šutirao i po drugi put matirao Oblaka.

Večeras indisponirane Jorgandžije do kraja nisu uspjele da naprave ništa, a u 85. minuti fenomenalni Ronaldo je uspio da dođe do hat-tricka i trećim golom za konačnih 3:0 gotovo sigurno je odveo Kraljeve u novo finale.