Liga prvaka : Real Madrid i Chelsea u polufinalu Lige prvaka (Video)

09 Aprila
04:03 2014

Ba12Chelsea je anulirao zaostatak iz prvog susreta te sa 2:0 na Stamford Bridgeu pobijedio PSG te tako zahvaljujući golu u gostima engleski predstavnik se plasirao u polufinale Lige šampiona. Uvodnih pola sata utakmice nam nije donijelo veća uzbuđenja, gledali smo  početničko ispitavnje snaga pa se uglavnom igralo između dva kaznena prostora. Jedino vrijedno spomene je izlazak Edena Hazarda, a ulazak Andrea Schurrlea u 18. minuti.Upravo Schurrle je postigao prvi meč na susretu. Njemački reprezentativac je u 32. minuti postigao svoj prvijenac za Plavce u evropskim takmičenjima. Dvije minute ranije šutirao je Frank Lampard, ali je Salvatore Sirigu odbranio njegov udarac nakon što se lopte odbila od živi zid.

Na odmor se otišlo sa minimalnim, ali i zasluženim vodstvom domaćih. Na startu drugog dijela Chelsea za dvije minute pogađa dvije prečke. U 52. minuti prečku je zadrmao, Schurrle, 60-ak sekundi poslije isto je za nogom pošlo Oscaru koji je prelijepo pucao iz slobodnjaka.Uslijedilo je period mirne igre, u 66. minuti ušao je Demba Ba umjesto umornog Lamparda. Senegalac je u svom prvom kontaktu s loptom lijepo uposlio agilnog Schurrlea, ali je Sirigu odbranio udarac Nijemca. U 72. minuti prilika za Parižane. Edinson Cavani je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je lopta otišla preko gola Petra Cecha. Četiri minute poslije pokušao je Maxwell, njegov udarac je završio pored desne stative.Posljednjih 15-ak minuta igra se preselila na polovinu gostiju koji su imali dosta prostora za napade. Thiago Motta je u 77. minuti dugim pasom pronašao Cavanija, Urugvajac je poslije odličnog prijema pucao preko gola.U finišu susreta Plavci su uglavnom pokušavali dugim loptama. Iz jedne takve situacije poslije šuta Samuela Eto'a lopta je sretno došla do Dembe Ba koji snalažljivo u 87. minuti pogađa za 2:0 na prosto oduševljenje publike na Stamford Bridgeu.Chelsea se tako plasirao među četiri najbolje ekipe Evrope u ovoj sezoni, dok je Jose Mourinho dobio svoje osmo četvrtfinale u Ligi šampiona.

borusija2Real nemoćan u Njemačkoj, ali ipak uz dosta sreće se plasirao u polufinale

Fudbaleri dortmundske Borussije savladali su madridski Real u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige evropskih prvaka sa 2:0 i uprkos velikom broju šansi u nastavku nisu se uspjeli plasirati u polufinale budući da je Real u prvom susretu slavio sa 3:0.U prvih 15-ak minuta prvog poluvremena domaći su imali terensku inicijativu, ali nisu uspjeli značajnije zaprijetiti golu Reala da bi u 17. minuti nakon što je Lukasz Piszczek igrao rukom u svom kaznenom prostoru sudija Damir Skomina pokazao na penal, ali di Maria nije uspio savladati Weidenfellera.Nakon promašenog jedanaesterca di Marije uslijedio je promašaj Mikhitaryana sa nekih 3-4 metra kada je nakon povratne lopte Reusa šutirao pored gola Casillasa.Ipak, domaći su nekoliko minuta nakon toga uspjeli doći do pogotka. Jednu dugu loptu je uputio Piszczek, a Pepe je napravio početničku grešku, te je lopta došla do Reusa koji je hladnokrvno savladao golmana Reala.

Novi pogodak Milioneri su postigli u 37. minuti kada je na sredini terena pogriješio Illaramendi lopta došla do Lewandowskog koji je pogodio stativu, a Reus natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za rezultat prvog dijela.Madriđani su u drugom dijelu krenuli otvoreno, pa je tako u 47. minuti susreta pokušao Bale, ali je njegov udarac odbranio Weidenfeller.Nova prilika za Kraljeve je uslijedila u 59. minuti susreta kada je ponovo iz izgledne situacije pokušao Bale, ali je njegov udarac završio pored gola da bi u narednom napadu Benzema izašao sam ispred Weidenfellera i pokušao da ga zaobiđe, ali je Hummels intervenisao ispred fudbalera Real Madrida i još jedna dobra prilika za Madriđane je otišla u nepovrat.Milioneri su svoju šansu u nastavku dočekali u 64. minuti susreta kada je Reus uputio jednu loptu ka Mikhitaryanu, a ovaj uspio zaobići Ikera Casillasa, ali je njegov udarac završio na stativi da bi nakon toga Reus pokušao, ali je i njegov udarac izblokiran.

Nekoliko minuta nakon toga nova velika šansa za domaćina. Lewandowski i Reus su sjajno odigrali nakon čega je poljski reprezentativac uputio loptu ka Mikhitaryanu koji je sa jedanaest metara šutirao, ali je Casillas sjajno odbranio njegov udarac.Pritisak domaćina se nastavio i u narednim minutama, pa je tako nakon jednog centaršuta lopta došla do Grosskreutza koji je sjajno šutirao, ali je golman Reala ponovo uspješniji od napadača Dortmunda.Kraljevi su došli do daha u 80. minuti susreta kada je šut Benzeme odbranio Weidenfeller, a na odbijenu loptu natrčao Isco koji je šutirao pored gola.Real je svoju šansu do kraja susret tražio iz kontranapada, pa je tako u 89. minuti Benzema dobio jednu loptu od Balea i pokušao zaobići Weidenfellera, ali mu se ovaj ispriječio da bi svega tridesetak sekundi nakon toga i Isco oprobao svoj udarac, ali je on završio pored gola.Do kraja susreta Bale je ponovo pokušao, ali je Weidenfeller ponovo odbranio njegov udarac i to je bilo posljednje uzbuđenje na susretu, pa su se Kraljevi možda i nezasluženo plasirali u polufinale Lige evropskih prvaka.  (Kliker.info-SC)