Liga prvaka: PSG slavio protiv Chelsea, Benfica bolja od Zenita(VIDEO)

17 Februara
07:12 2016

ibra321Fudbalski sladokusci dočekali su svojih pet minuta. Naime, takmičenje u Ligi prvaka nastavljeno je večeras prvim utakmicama osmine finala, a na rasporedu je bio i jedan veliki derbi.

U Parizu su se sastali domaći prvak Francuske i gost – prvak Engleske. Bila je to poslastica s tri gola, lijepa i atraktivna utakmica, baš onakva kakvu smo i očekivali.

PSG je poveo golom Zlatana Ibrahimovića u 38. minuti da bi Chelsea izjednačio zgoditkom John Obi Mikela u sudijskoj nadoknadi prvog dijela igre.

Pobjedu (2:1) je domaćinu donio rezervista Edinson Cavani lijepim golom u 79. minuti. Pogodak je to koji daje nadu PSG-u za konačan uspjeh dok je gol nigerijskog veznjaka ipak značajan i za Bluese. U revanšu će biti vatreno.

Drugi meč večerašnjeg programa odigrali su Benfica i Zenit. Pobjedu (1:0) u posljednjoj minuti meča portugalskom velikanu donio je Jonas i tako svom timu osigurao ogromnu prednost pred revanš u Rusiji.

Liga prvaka nastavlja se sutra utakmicama Roma – Real i Gent – Wolfsburg.