Liga prvaka: Preokret Reala protiv Manchester Cityja za prolaz u finale (Video)

05 Maja
05:29 2022

Madridski Real izborio je prolaz u finale Lige prvaka u fudbalu, nakon što je u dramatičnom finišu revanš susreta polufinala protiv Manchester Cityja poslije produžetaka pobijedio sa 3:1.

Nakon što je u prvom susretu u Manchesteru pobijedio 4:3, engleski tim bio je na putu da osigura drugo finale zaredom, jer mu je Riyad Mahrez pogotkom u 73. minuti donio vodstvo od 1:0.

No, u posljednjim minutama susreta uslijedio je dramatičan preokret, za koji je bio zaslužan Rodrygo. Brazilski napadač prvo je pogodio u 90., a onda u prvoj minuti sudijske nadoknade, za 2:1, što je Real vratilo u život i donijelo mu produžetke, s obzirom na to da je pravilo gola u gostima ukinuto.

Novi gol Real je postigao u 95. minuti, nakon što mu je dosuđen penal, koji je realizirao Karim Benzema za, kako se ispostavilo, konačnih 3:1.

Manchester City tako će još čekati na prvi trofej prvaka Evrope u historiji, koji mu je prošle godine izmakao u finalu, u kojem je poražen od Chelseaja sa 0:1.

Real traži 14. titulu prvaka Evrope

Sa druge strane, Real ima priliku osvojiti 14. titulu prvaka Evrope.

U utorak navečer, prolaz u finale, svoje ukupno deseto, izborio je Liverpool.

Tim sa Anfielda je u revanšu u Španiji pobijedio Villareal sa 3:2, nakon što je u prvom susretu na svom terenu slavio sa 2:0.

Finalni meč igrat će se 28. maja na Stade de Franceu u Saint Deniseu, u blizini Pariza.

Finale se prvobitno trebalo igrati u ruskom gradu Sankt Petersburgu, ali mu je UEFA nakon početka invazije Rusije na Ukrajinu odlučila oduzeti domaćinstvo i prebaciti susret u Saint-Denis, koji je dva puta prije ugostio finalni meč Lige prvaka.