Liga prvaka : Pobjeda PSG u Minhenu, Chelsea savladao Porto

08 Aprila
08:05 2021

Paris Saint-Germain došao je do velike pobjede protiv Bayern Munchena u golijadi na Allianz Areni u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, a bilo je 2:3.

Maxim Choupo-Moting je pogodio prečku u trećoj minuti, a odmah je uslijedila kazna na drugoj strani kada je pogodio Kylian Mbappe na asistenciju Neymara. Bavarci su imali neke šanse, ali je Marquinhos pogodio za 0:2 na novu asistenciju Neymara u 28. minuti.

Choupo-Moting je uspio smanjiti u 37. minuti na 1:2, a to je bio konačan rezultat prvog dijela. Poslije šansi Benjamina Pavarda i Neymara u drugom poluvremenu, Bayern je nadoknadio zaostatak od dva gola. Thomas Muller je pogodio glavom za 2:2 nakon ubacivanja Joshue Kimmicha.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćih. Mbappe je u 68. minuti u svom stilu pogodio i donio PSG-u novo vodstvo. Bavarci su do kraja pokušavali doći do novog gola. Blizu je bio David Alaba u 86. minuti, ali ostalo je 2:3.

Chelsea je na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, gdje je bio niminalni gost, savladao Porto sa 0:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Porto je u prvih pola sata bio bliži pogotku, a najbolju šansu je imao Mateus Uribe. Ipak, Chelsea je taj koji je došao u prednost. Iz prvog udarca prema golu Portugalaca, Mason Mount je doveo Plavce u vodstvo od 0:1.

Do kraja prvog dijela utakmice Porto je imao dvije dobre šanse preko Jesusa Manuela Corone i Pepea, ali rezultat se nije mijenjao. Na startu drugog dijela utakmice Mount je ponovo prijetio, no bez promjene rezultata.

Moussa Marega je imao odličnu šansu za portugalski tim u 51. minuti, no Edouard Mendy je sjajno odbranio. Porto je nastavio prijetiti, tako da su šanse imali i Marulanda Fernando Luis Dia u 57. i Marega u 72. minuti.

Nakon kontre Plavaca u 84. minuti Christian Pulisic je pogodio prečku, a Benjamin Chilwell je minutu poslije pogodio za 0:2 i riješio sve dileme.