Liga prvaka : Pjanićev Lyon slavio, Barcelona ponovo moćna

15 Septembra
04:28 2010

Lyon je ostvario minimalnu pobjedu nad Schalkeom, dok je u drugom susretu grupe B Benfica, rezultatom 2:0, savladala Hapoel. Pobjednika nije bilo u oba susreta A grupe.Inter je nastavio rezultatsku krizu, odigravši 2:2 kod holandskog prvaka Twentea. Wesley Sneijder je gostima iz Milana donio prednost nakon petnaestak minuta igre, a onda su domaći preko Janssena i Milita (autogol) okrenuli rezultat u svoju korist. Eto'o je u 41. minuti postavio, ispostavilo se kasnije, konačnih 2:2.Identičnim rezultatom završen je i drugi susret u grupi A. Tottenham je poveo autogolom Pasanena u 12. minuti, a šest minuta kasnije Crouch je Englezima donio prednost od dva gola Ipak, Werder se uspio vratiti. Almeida je zabio u finišu prvog, a Marko Marin početkom drugog poluvremena.Lyon našeg Miralema Pjanića slavio je minimalnu pobjedu nad Schalkeom (1:0). Gol odluke za Lavove postigao je Brazilac Michel Bastos u 21. minuti. Naš reprezentativac odigrao je svih 90 minuta za pobjednički sastav. Naglasimo da su gosti igrali sa deset igrača od 38. minute, kada je Howedes dobio crveni karton. Domaćin je slavio i u drugom susretu grupe B. Naime, golovima Luisaa i Cardoza Benfica je u Lisabonu bila bolja od izraelskog Hapoela iz Tel Aviva.

Sigurna pobjeda Valencije i kiks Manchester Uniteda obilježili su prvo kolo grupe C Lige prvaka, a siguran trijumf Barcelone grupe D.Valencia je lakše nego se to očekivalo slavila kod turskog prvaka. Mrežu Burse načeo je Costa u 16. minuti, a Šišmiši su do kraja golovima Aduriza, Hernandeza i Soldada slavili visoku pobjedu (0:4).U drugom susretu grupe C, Manchester je u otočkom okršaju remizirao sa Glasgow Rangersom. Na Old Traffordu su mreže mirovale. Obzirom da je veliki navijač škotskog prvaka, vjerovatno Sir Alex Fergusonu ova "nula" nije toliko razočaravajuća.Barcelona je na svom Nou Campu u potpunosti nadigrala Panathinaikos. Očito su Grci, ni krivi ni dužni, "nastradali" od Katalonaca koji su se večerašnjim trijumfom odužili navijačima za domaći poraz od Herkulesa u prvenstvu Španije. Dva gola postigao je Messi, a po jedan Villa, Pedro i Alves. Utjehu je Pnathinaikosu donio Govou, bivši napadač Lyona.Golova nije bilo u okršaju danskog Kopenhagena i ruskog Rubina iz Kazana (0:0). (Kliker.info-SportSport)