Liga prvaka: Pjanićev Lyon i Olićev Bayern u polufinalu (VIDEO)

08 Aprila
04:12 2010

Fudbaleri Bayerna i Lyona plasirali su se u polufinale Lige prvaka. Bayern je u uzvratnom susretu četvrtfinala na "Old Traffordu" poražen od Manchester  Uniteda sa 3:2, ali je zahvaljujući pobjedi od 2:1 u prvom meču u Münchenu i većem broju golova u gostima i zborio dalji plasman. Manchester je bolje ušao u meč i poveo s ubjedljivih 3:0, a strijelci su bili Gibson (3.) i Nani (7. i 41.). Na 3:1 smanjio je  Olić u 43. minuti, a drugi gol za Bayern, koji je bavarskoj ekipi donio plasman u polufinale, postigao je Robben (74.). United je od 50. minute igrao s igračem manje, nakon što je Silva dobio crveni karton.

Lyon je u uzvratnom susretu četvrtfinala poražen od Bordeauxa sa 1:0, ali je u polufinale prošao zahvaljujući pobjedi 3:1 u prvom meču na "Gerlandu". Strijelac jedinog gola bio je Chamakh u 45. minuti. Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Lyona Miralem Pjanić u igru je ušao u 66. minuti. Plasman u polufinale u utorak su izborili Barcelona i Inter.