Liga prvaka : Genijalni Messi za tri minute slomio Bayern, Neymar ga dotukao (Video)

07 Maja
02:36 2015

Messii77Sjajnu utakmicu odigrali su Barcelona i Bayern na Nou Campu. Manuel Neuer je imao svoju noć do 77. minute, ali Lionelu Messiju tako malo fali da odluči utakmicu. Postigao je dva gola u svega tri minute, da bi Neymar postavio konačnih 3:0. Za Bayern skoro da nema nade.

Bez prvih zvijezda Riberyja i Robbena je Bayern gostovao Barceloni, a ujedno je to bio povratak Pepa Guardiole na stadion na kojem je osvajao brojne trofeje.Očekivano je uloga favorita pripala Barceloni, koja je bila bolja i konkretnija večeras, pa je na kraju, potpuno zasluženo, stigla do pobjede.

Neuer je bio čudesan ponovo. Njemačka “hobotnica” zaustavljala je sve napade Katalonaca. Barem one unutar prvih 75 minuta.Na prvu pravu šansu čekalo se 12 minuta, a onda je Neuer zaustavio Suareza, koji je sam krenuo prema golu. Upravo Suarez je i u četvrtoj minuti bio u opasnom napadu, ali ga je Boateng gurnuo. Tražili su domaći penal, sudac je odmahnuo.U 13. minuti Suarez je dodao do Neymara, Brazilac puca pored gola Neuera. Uzvraća i Bayern u 17. minuti, ali je Lewandowski neprecizan.

Nova šansa za Barcu u 20. minuti susreta. Messi je prošao dva svoja čuvara i ušao u kazneni prostor, pucao je, ali neprecizno – pored gola.  Do kraja prvog dijela još jedna dobra šansa za barcu, ali je Neuer sjajno zaustavio udarac Danija Alvesa, da bi potom Ivan Rakitić pucao pored gola.U prvih 15 minuta drugog dijela presing Bayerna, koji je bio i nešto bolji, a onda je Barcelona krenula malo agilnije. Uglavnom, u nastavku smo vidjeli puno bolje izdanje njemačke momčadi.

Neuer je u 61. minuti još jednom spasio Bayern. Suarez je uposlio Neymara, ali Neuer istrčava s gola na nekih 30 metara i izbacuje loptu u aut. Ubrzo još jedan pokušaj Neymara, ali preko gola…Do 77. minute mreže su mirovale, a onda je Nou Camp eksplodirao. Alves je odradio veliki dio posla na desnoj strani, iščaprkao jednu loptudodao do Messija, koji se namjestio i sa ruba kaznenog prostora matirao Neuera.

Tri minute kasnije – 2:0. Ko? Messi! Kako? Majstorski! Rakitić je sjajno asistirao, a onda nevjerovatan potez Messija, koji je pokazao zašto je najbolji na svijetu. Slomio je Boatenga, a onda mini lobom matirao Neuera. Mogao je Suarez da riješi možda finalistu, ali je u 84. minuti pucao preko gola. I kada se činilo da je sve gotovo, duboko u sudačkoj nadoknadi, Neymar je krenuo sam prema golu Neuera i lagano pogodio za 3:0. Čini se da je sve gotovo, da će Barca čekati boljeg iz meča Real – Juve.