Liga prvaka : Mesi rastužio Emirates, remi Juventusa i Bayerna (Video)

24 Februara
04:08 2016

mesiplavi3Barcelona je napravila veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige prvaka, pošto je večeras na stadionu Emirates u Londonu savladala Arsenal sa 2:0 u prvoj utakmici osmine finala. Oba pogotka za branioca naslova prvaka Evrope postigao je Lionel Messi. U drugoj utakmici koja je igrana u Torinu nije bilo pobjednika. Juventus i Bayern odigrali su 2:2, iako su gosti vodili 2:0.

Barcelona je opet demonstrirala snagu i moć. Messi i društvo imali su puno više loptu u svom posjedu, no, igrači Arsenala stvorili su prvu veliku šansu na utakmici.

Igrao se 22. minut, kada je Özil uposlio Bellrina, čiji je šut izblokiran i potom je lopta stigla do Oxlade-Chamberlaina, koji je šutirao sa desne strane sa 11 metara, ali, nije bio precizan pa je rezultat ostao 0:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Od 71. minute gosti vode poslije sjajnog kontranapada. Neymar je uletio u šesnaesterac Arsenala, a zatim vješto uposlio Messia, koji koristi zicer i rutinski pogađa mrežu za prednost Katalonaca sa 1:0. U  83. minuti Flamini je, samo što je ušao u igru, načinio prekršaj u svom kaznenom prostoru nakon kojeg je dosuđen penal. Messi je izveo najstrožu kaznu i pogodio za 2:0 i pobjedu aktuelnog prvaka Evrope.

U drugom meču, Juventus je uspio da se rezultatski vrati iz velikog zaostatka pošto su gosti iz Münchena vodili sa 2:0. Bavarski gigant imao je čak 71 posto posjeda lopte u prvom poluvremenu što je kapitalizario golom u 43. minuti.

Barzagli je načinio grešku u odbrani, Müller se našao na pravom mjestu, iskoristio šansu i hladnokrvno sa 11 metara pogodio desni ugao gola Buffona za vodstvo Bayerna. Poslije deset minuta igre u drugom poluvremenu, uslijedio je novi hladni tuš za Staru damu nakon što se i Robben upisao u strijelce, savladavši Buffona za prednost Bayerna od 2:0.

Potom je uslijedilo buđenje Juventusovih igrača, koji prvo golom Dyable smanjuju u 63. minuti na 1:2. Ovaj pogodak ulio je novu snagu igračima Stare dame koji malo kasnije preko Sturara stižu do izjednačenja i pa je na kraju  u Torinu ostalo – 2:2.

Rezultati: Arsenal – Barcelona 0:2 (Messi 71, 83pen), Juventus – Bayern (Dybala 63, Sturaro 76 –  Müller 43, Robben 55).