Liga prvaka: Manchester City i Real bez golova i bez Ronalda

27 Aprila
00:31 2016

remi1Bez golova je završio prvi čin borbe za finale Lige europskih prvaka u kojem su snage odmjerili Manchester City, debitant u polufinalu, i španjolski Real Madrid, ekipa koja je čak 27 puta bila među četiri najbolja tima Starog kontinenta i 10 puta osvajala trofej.

S jedne strane bila je ekipa koja je ove sezone sve karte bacila na Ligu prvaka i koja je u četvrtfinalu eliminirala francuski PSG, a s druge bio je slavni kraljevski klub.

Madridski klub je u dvoboj ušao značajno oslabljen neigranjem svog najboljeg igrača Cristiana Ronalda, koji zbog ozljede butnog mišića nije bio ni na klupi za rezerve.

Statistika je nakon prilično siromašnog prvog poluvremena pokazala da nijedna momčad nije uspjela uputiti udarac u okvir gola, a tek po jedan udarac na svakoj strani završio je izvan okvira. Prvi udarac u okvir gola uputio je Realov kapetan Sergio Ramos u 54. minuti.

Najbolja šansa domaćih na kraju utakmice

U drugom dijelu Realovi igrači češće su imali loptu u nogama, a kao rezultat toga bile su i opasnije prijetnje prema vratima domaće momčadi, pa je vratar Joe Hart bio na nekoliko teških iskušenja.

Domaći su najopasnije zaprijetili u posljednjim trenucima utakmice, kad je De Bruyne izveo slobodan udarac, gađao pod gredu, ali Navas je odbio loptu u korner.

Nema sumnje da su s konačnih 0:0 zadovoljniji igrači Reala, pogotovo zato što su bili lišeni pomoći ozlijeđenog Cristiana Ronalda, ali ni domaći se ne smiju buniti na taj rezultat, jer je Joe Hart zaradio epitet igrača utakmice.

U uzvratu, koji je na rasporedu 4. svibnja u Madridu na Santiago Bernabeuu, Realu će za plasman u finale trebati pobjeda, a Manchester City bi u finale odveo i neodlučen ishod uz uvjet da “Građani” uspiju napraviti ono što nisu pred svojim navijačima – postignu pogodak.

U drugom polufinalu, u srijedu navečer od 20:45 sati, snage će odmjeriti španjolski Atletico Madrid i njemački Bayern iz Minhena.