Liga Prvaka: Manchester City i Inter idu dalje, pet golova Haalanda (Video)

15 Marta
03:01 2023

Manchester City i Inter Milan plasirali su se u četvrtfinale Lige europskih prvaka nakon što su večeras eliminirali Red Bull Leipzig i Porto.

Prvi meč u Leipzigu je okončan bez pobjednika (1:1) i neki su očekivali tvrđu igru, ali su domaći Englezi bili veoma raspoloženi i na kraju slavili sa 7:0.

Prvo ime „Građana“ iz Manchestera u večerašnjem meču bio je Norvežanin Erling Haaland sa pet pogodaka. Prva tri je postigao u prvom poluvremenu, seriju je počeo sa bijele tačke u 22. minuti, potom je iskoristio asistenciju Kevina De Bruynea dvije minute kasnije, da bi pogodak za 3:0 upisao u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Njegov serijal prekinuo je Ilkay Gundogan u 49. minuti kada je bio strijelac za 4:0, no Norvežanin je nastavio strašnu seriju pogocima u 54. i 57. minuti, a oba puta mu je asistirao Manuel Akanji. Na zaslužen odmor je otišao u 63. minuti i mreže su mirovale sve do druge minute nadoknade drugog poluvremena kada se u listu strijelaca upisao De Bruyne.

Crveni karton Pepea

Ako su strijelci u Manchesteru bili raspoloženi, na stadionu Dragao u Portu mreže su mirovale i meč je završen sa početnih 0:0. To je bilo dovoljno za goste iz Italije jer su u prvom meču slavili sa 1:0.

Iako su imali više prilika, portugalski predstavnik nije uspio doći do pogotka, a još je na kraju drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Pepe.

Sutra su na programu preostala dva revanš susreta osmine finala Lige prvaka, a sastaju se Napoli – Frankfurt (prvi meč 2:0 za Napoli) i Real Madrid – Liverpool (5:2 za Real).

Ranije su nastavak takmičenja osigurali Benfica, Milan, Chelsea i Bayern.