Liga prvaka: Madridski derbi bez pogodaka, Juventus savladao Monaco (Video)

15 Aprila
05:50 2015

ronaldofrek4Odigrane su prve dvije utakmice četvrtfinala lige prvaka. U madridskom derbiju Atletico i Real su odigrali bez pogodaka, dok je u Torinu Juventus savladao Monaco sa 1:0.U okviru četvrtfinala Lige prvaka u Madridu na Vincente Calderon stadionu snage su odmjerili Atletico i Real, nažalost, utakmica je završena bez pogodaka.

Već na samom početku, tačnije u trećoj minuti, Real je imao odličnu šansu da zabije pogodak. Bale je projurio kroz rupu nastalu u sredini, izašao sam pred Atleticovog golmana, koji sjajnom obranom spašava svoj gol.
U devetoj minuti ponovo Real ima šansu, Ronaldo je opalio iz slobodnjaka s 30-ak metara, ali golman Oblak ponovo spašava Atletico.

Real je imao više od igre, te je ponovo Bale u 32. minuti odlično šutirao sa 20-ak metara, ali je golman Atletica ponovo spasio svoj gol. Samo pet minuta kasnije James pokušava sa 20-ak metara ali večeras nesavladivi Oblak ponovo brani. Modrić je pokušao u 40. minuti ali lopta odlazi preko gola. U 42. minuti ponovo sjajna prilika za Real. Varane je nakon kornera domaćina uzeo loptu i pretrčao tri četvrtine terena. Dodao je Benzemi, ovaj proslijedio za Jamesa, čiji prizemni udarac iz gola vadi Obalak. Uslijedio je odmor.

U drugom poluvremenu nijedna od ekipa nije bila na visini zadatka, igralo se dosta grubo, ali bez izgledniji prilika za postizanje pogodaka.

Jedina ozbiljnija situacija desila se u 88. minuti. Torres je pratio centaršut sa strane i pucao glavom po golu, lopta je išla u okvir gola, ali je obrambeni igrač loptu izbacio u korner. Samo minut kasnije pokušao je i mandžukić ali bez promjene rezultata.  Raul Garcia je 90. minuti skoro zabio. Iz blizine je pucao loše i loptu je uhvatio Iker Casillas. Rezultat je ostao 0:0. Obje ekipe će svoju šansu tražiti u uzvratu na Santiago Bernabeu.

Juventus je u Torinu savladao Monaco rezultatom 1:0. Jedini pogodak za Juventus postigao je Vidal u 56. minuti iz penala.