Liga prvaka : Liverpool osmicom ušao u istoriju

07 Novembra
12:19 2007

U prvim utakmicama četvrtog kola Lige prvaka Liverpool je ostvario rekordnu pobjedu od 8:0 protiv gostujućeg Bešikataša.
Liverpool – Bešiktaš 8:0
Englezima ni najveća pobjeda u povijesti Lige prvaka ne osigurava prolaz dalje, jer Redsi su tek u četvrtom susretu ubilježili pobjedu te imaju četiri boda. Ipak, uvjerljivo su se osvetili Bešiktašu za poraz u prošlom kolu od 1:2.U 19. minuti Peter Crouch je započeo golijadu; nakon obrane Harkana Arikana pucao je ponovo s lijeve strane iskosa i postavio 1:0. Kod drugog gola ponovo je asistent bio Voronin, ali je u 32. loptu u mrežu gurnuo Yosef Shai Benayoun za 2:0.U nastavku je Benayoun nastavio zabijati, prvo je u 59. minuti zabio svoj drugi gol za 3:0, a samo dvije minute kasnije isti je igrač postigao hat-trick za 4:0.Steven Gerrard je u 69. minuti naciljao mrežu s desne strane i zaokružio na 5:0, a Babel je u svega tri minute, u 78. i 81. minuti povisivao, prvo je atraktivno petom zabio za 6:0, a onda povisio na čak 7:0 i time izjednačio najveće pobjede u Ligi prvaka, koje su dotada držali Juventus i Arsenal. U povijest je Liverpool upisao Peter Crouch u posljednjoj minuti kada je postavio rekordnih 8:0

Sudac
: Yefet (Izrael)

Schalke – Chelsea 0:0
Vodeći Chelsea je u prošlom kolu pobijedio Schalke sa 2:0, te se očekivalo da u Gelsenkirchenu neće izgubiti. Iako je Rakitićevu momčad bodrilo više od 50 tisuća navijača nisu uspjeli napraviti iznenađenje.

Chelsea ostaje vodeća momčad skupine, dok je Schalke sa četiri boda na trećem mjestu iz Rosenborga, ali ispred Valencije.

Schalke: Neuer – Rafinha, Bordon, Krstajić, Westermann – Jones, Bajramović – Asamoah, Rakitić, Ozil (od 60. Lovenkrands) – Larsen

Chelsea: Cech (od 46. Cudicini) – Belleti (od 64. Mikel), Alex, Carvalho, Bridge – Lampard, Makelele, Essien – J. Cole, Drogba, Malouda (od 78. Wright-Phillips)

Sudac: Massimo Busacca (Švicarska)

Lazio – Werder Bremen 2:1
Na Olimpijskom stadionu je Jurica Vranješ sa klupe gledao kako hrvatski sudac Ivan Bebek sudi dva jedanaesterca, po jedan na svakoj strani.

Rimljani su prvi pogodak morali čekati 57. minuta, kada je Ivan Bebek nakon oštrog starta Nalda dosudio kazneni udarac. Pucao je Rocchi, Wiese obranio, ali se on Rocchi popravio i ugurao loptu u mrežu za 1:0 . Isti je igrač jedanaest minuta kasnije postigao gol za 2:0 i osigurao ključne bodove domaćinima.

Bebek je u 88. minuti dosudio drugi kazneni udarac koji je realizirao Diego i smanjio na konačnih 2:1.

Lazio: Ballotta – Behrami, Stendardo, Cribari, Zauri (De Silvestri 18) – Mudingayi, Ledesma, Mutarelli, Meghni (Manfredini, 74) – Makinwa (Scaloni, 87), Rocchi

Werder: Wiese – Fritz (Harnik, 76), Mertesacker, Naldo, Pasanen – Andreasen, Baumann (Jensen, 31), Borowski, Diego – Rosenberg, Hugo Almeida.

Sudac: Ivan Bebek (Hrvatska).

Olympiakos – Real Madrid 0:0
Susret u Pireju, na stadionu Karaiskaki, završio je bez pogodaka, iako je u prošlom kolu na Bernabeu bilo čak šest golova (Real slavio sa 4:2).

Olympiakos: Nikopolidis; Pantos, Julio Cesar (Mendrinos, 74), Mi. Zewlakow, Raul Bravo (Archubi, 53); Galletti, Patsatzoglou, Đorđević,
Stoltidis, LuaLua; Kovačević (Konstantinou, 80)

Real Madrid.: Casillas; Ramos, Cannavaro, Heinze, Marcelo; Robinho (Saviola, 82), M. Diarra, Gago, Sneijder; Van Nistlerooij, Raul (Balboa, 82)

Sudac: Michel (Slovačka)

Celtic – Benfica 1:0
Dvoboj na začelju dobila je u prošlom kolu Benfica minimalnom pobjedom, a jednakim rezultatom slavilo je Celtic u četvrtom kolu.

Domaćini su do prednosti došli u sučevoj nadoknadi prvog dijela kada se Aiden McGeady probio po lijevoj strani i silovitim udarcem iz daljine poslao loptu iza leđa Quima.

Celtic: Boruc; Caldwell; Kennedy, McManus, Naylor; McGeady, Hartley, Brown (Sno, 89), Jarošik (Donati, 66); Vennegoor of Hesselink (Killen, 66), McDonald

Benfica: Quim; Luis Filipe, Edcarlos, Luisao, Leo; Maxi Pereira (Di Maria, 61), Katsouranis, Binya, Rui Costa (Bergessio, 77), C. Rodriguez; Cardozo (Nuno Gomes, 77)

Sudac: Hansson (Švedska)

Šahtar – Milan 0:3
Nakon što je na San Siru Šahtar u prošlom kolu izgubio s 2:0, kod kuće su ih aktualni prvaci svladali zabivši gol više te time osigurali prvu poziciju u skupini D.

Srna je već u četvrtoj minuti probio vezni red te ubacio u šesnaesterac. No, nitko od suigrača nije uspio uputiti udarac prema Didi.

Darijo je igrao na poziciji desnog braniča, ali se često ubacivao u napad. Ukrajinci su od početka pokušavali preko brzih kontra akcija doći do gola Rossonera, no u prvom dijelu je jedinu priliku imao naš reprezentativac u 34. minuti, ali je nije realizirao.

Mreže su mirovale sve do 66. minute kada su europski prvaci poveli s 0:1 preko Inzaghija koji je ušao svega tri minute ranije. Gol je postigao s desne strane utrčavši sam na proigravanje Pirla.

Kaka je nakon kombinacije s Iznaghijem pucao s lijeve strane iskosa te u 71. minuti povisio na 0:2.

Darijo Srna je nakon drugog primljenog gola zamijenio strane te stao na lijevi bok, ali to nije pomoglo jer je Inzaghi u sučevoj nadoknadi postigao svoj 62. gol u europskim natjecanjima za 0:3 te se izjednačio sa Muellerom.

Loša vijest je da je Darijo Srna u sudaru s Gattusom pao na lijevu šaku te se možda i teško ozlijedio. Iako je s bolnom grimasom na licu izašao iz igre, ipak se vratio te dovršio susret.

Šahtar: Pjatov; Srna, Jezerski, Čigrinski, Rat (Willian, 73); Ilsinho, Hubschman, Fernandinho; Jadson; Brandao (Gladki, 84), Lucarelli
(Castillo, 77)

Milan: Dida; Bonera, Kaladze, Nesta, Serginho (Brocchi, 85); Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Kaka, Seedorf (Maldini, 79); Gilardino (Inzaghi, 63)

Sudac: Vink (Nizozemska)    (Kliker.info/VL)