Liga prvaka : Inter rastužio Bavarce,Chicharito odveo United među osam (video)

16 Marta
05:10 2011

Inter je u revanšu savladao Beyern u Münchenu sa 3:2 i tako zbog više datih golova u gostima prošao dalje. U prvom meču u Milanu Bavarci su slavili sa 1:0. Među osam najboljih prošao je u Manchester United koji je poslije 0:0 u Marseillesu uz dosta muke savladao Olimpic na ’Old Traffordu’ sa 2:1.

Inter je ovim podvigom postao tek druga ekipa koja je poslije gubitka prvog meča na svom terenu prošla dalje u Ligi šampiona. Duel u Münchenu počeo je golom Samuela Etoa u šestom minutu. U nastavku je Bayern dominirao, i preokrenuo je pogocima Gomeza u 21. i Müllera u 31. minutu. Ipak, Bavarci nisu dokusurili protivnika.U 63. minutu Sneijder je izjednačio na 2:2, a tri minuta pre kraja Goran Pandev je osigurao prolaz branioca titule u četvrtfinale. Dejan Stanković je kao kapiten predvodio Inter do 53. minuta kada ga je izašao na teren umjesto Kutinjo.

Manchester United je imao puno problema. Nije igrao kapiten Nemanja Vidić zbog povrede, povrijedio se i John O'Shea ali je tim Alexa Fergusona još jednom pokazao svoju veličinu. Hrnandes je postigao golove u petom i 75. minutu, a konačan rezultat postavio je Wes Brown autogolom osam minuta pre kraja.