Liga prvaka: Higuan presudio Monaku, Staroj dami se smiješi finale sa Realom ! (Video)

03 Maja
22:43 2017

Stara dama je večeras u Monte Carlu savladala lidera francuskog šampionata sa 2:0, a oba pogotka postigao je Gonzalo Higuain. Argentinac je bio egzekutor, a golove mu je pripremio, večeras fenomenalni Dani Alves, koji je upisao dvije asistencije.

Početno ispitivanje snaga trajalo je dvadesetak minuta, a prvi je zaprijetio Monako. Kylian Mbappe  nije iskoristio veliku šansu! Primio je precizan centaršut u šesnaestercu i pucao u donji desni ugao, ali je Buffon sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Juventus je u vodstvo doveo Gonzalo Higuain. Sijevnula je brza kontra, a Alves je sjajnom asistencijom uposlio Argentinca koji je u 29. minuti pogodio za 0:1. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Monako je krenuo po izjednačenje, ali su gosti iz Torina brzo otupili oštricu najefikasnijeg napada Lige prvaka. Kada je Buffon zaustavio pokušaj Falcaa, bilo je izvjesno da se Francuzima ne piše dobro.

Kazna je uslijedila u 59. minuti kada su Alves i Higuain ponovo bili nezaustavljivi, a Argentinac je potvrdio trijumf Stare dame.

Miralem Pjanić je igrao do 89. minute i ponovo je svoj posao odradio korektno.

Revanš meč polufinala između Juventusa i Monaka igra se 9. maja u Torinu.