Liga prvaka : Giroud i Frappart ispisali historiju, Pjanić slavio s Barcom na Puskas Areni, PSG “zakuhao” u grupi H

03 Decembra
04:52 2020

Kompletirano je peto kolo grupne faze Lige prvaka, a nekoliko stvari je obilježilo ovu večer. Olivier Giroud i francuska sutkinja Stephanie Frappart ispisali su historiju Lige prvaka, dok se “zakuhalo” u grupi H.

Chelsea je bio ubjedljiv u grupi E protiv Seville (0:4), a ovim su Plavci potvrdili prvu poziciju. Sva četiri gola, od čega jedan sa bijele tačke, postigao je Olivier Giroud. Iskusni Francuz tako je sa 34 godine postao najstariji igrač u najjačem klupskom takmičenju na svijetu koji je postigao tri ili više pogodaka.

U grupi F Dortmund i Lazio su remizirali (1:1). Guerreiro je bio strijelac za domaće u 44. minuti, a Immobile u 67. za goste iz penala. U drugom meču Club Brugge je slavio protiv Zenita sa 3:0 pogocima De Ketelarea, Cankena i Langa, te tako ostao u trci za plasman u nokaut fazu. U ovoj grupi još nije sve gotovo.

Barcelona je u Mađarskoj na Puskas Areni savladala Ferencvaroš (0:3). Sve je bilo riješeno nakon pola sata. Griezmann je postigao fantastičan pogodak u 14. minutu, a zatim su pogađali Braithwaite u 20. i Dembele u 28. minuti iz penala. Miralem Pjanić je igrao svih 90 minuta. Katalonci su ovim učvrstili prvo mjesto.

Juventus je na domaćem terenu pobijedio Dynamo Kiev (3.0). Chiesa u 21. Ronaldo u 57. i Morata u 66. minuti bili su strijelci za Staru damu. Sjajni Portugalac je došao do jubileja na večerašnjoj utakmici. Ovo je bio njegov 750 pogodak u karijeri.

Na ovom meču ispisana je i historija Lige prvaka, jer je Stephanie Frappart postala prva dama koja je sudila utakmicu najjačeg klupskog takmičenja na svijetu.

“Zakuhalo” se u grupi H gdje je PSG pobijedio Manchester United na gostovanju sa 1:3. U prvom poluvremenu bilo je 1:1 nakon što su pogađali Neymar u 6. i Rashford u 32. minuti. U nastavku strijelci su još bili Marquinhos i Neymar za konačan rezultat. od 70. minute domaći su igrali sa igračem manje, jer je drugi žuti dobio Fred. Sada u ovoj grupi United, PSG i Leipzig imaju po devet bodova kolo prije kraja.