Liga prvaka : Fernando Torres dokrajčio Inter

12 Marta
10:41 2008
Posljednjom utakmicom osmine finala Lige prvaka dobili smo posljednjeg, osmog, putnika najprestižnijeg klupskog nogometnog natjecanja u Europi. Arsenalu, Barcelonu, Manchester Unitedu, Fenerbahceu, Romi, Chelseaju i Schalkeu  pridružio se Liverpool koji je izbacio Inter svladavši ga na San Siru 1-0. Englezi tako imaju veliku četvorku među osam najboljih momčadi Starog kontinenta. Inter je cijeli susret bio malo bolja momčad, ali se ponovno dogodila identična situacija kao prije tri tjedna na Anfieldu. Tada je bio isključen Marco Materezzi, dok je ovoga puta sudac pokazao dva žuta tj. crveni karton Nicolasu Burdissu u 50. minuti. Tada je svima postalo jasno da igrači Mancinija neće moći nadoknaditi 2-0 (Kuyt 85, Gerrard 90) iz Engleske.

Burdisso odlučio susret
Domaćin je pred sam kraj prvog dijela imao sjajnu priliku da na odmor ode sa pogotkom prednosti, ali Julio Cruz odigrava petom, a sjajno brani Pepe Reina. Da je napadač Intera propustio loptu Esteban Cambiasso bi imao težak zadatak promašiti vrata engleske momčadi. No, nisu ni ‘redsi’ bili bez prilika jer je Fernando Torres bio malo sebičan i sam pokušao matirati Julia Cesara, ali ga pogađa u tijelo.
U nastavku susreta Inter se unatoč igraču manje nije predavao, ali ‘redsi’ su pametno igrali razvlačeći obranu Talijana. Priliku utakmice imao je Zlatan Ibrahimović koji je u 57. minuti, zahvaljujući pogrešci obrane Liverpoola, umjesto da je dodao samom Cruzu na petercu, pucao milimetarski pored Reinina gola. Inter je bacio sve karte u napad što je iskusna momčad poput Liverpoola iskoristila u 64. minuti kada je nakon dodavanja sa lijeve strane Fabia Aurelia ‘El Nino’ zaštopao loptu i iz okreta pucao u bliži kut Cesarova gola i riješio sve dvojbe oko posljednjeg putnika u četvrtfinale. Talijani su u tom trenutku trebali zabiti tri pogotka i to s igračem manje, tako da su sve nade potonule, a navijači su negodovali igrom domaćina.

Navijači tražili pobjedu za 100. obljetnicu Inter je pokušavao doći do utješnog pogotka za svoje vjerne navijače koji su prekrasnom koreografijom u nedjelju proslavili 100. obljetnicu kluba, ali Liverpool je rutinirano priveo utakmicu kraju. Osvajač Lige prvaka 2005. godine nastavio je fantastične igre u posljednje vrijeme te je nastavio pobjedonosi niz od šest utakmica i nakon teškog gostovanja na San Siru kod Intera. U četvrtfinalu nema nositelja te će se ždrijebom odlučiti parovi. Prve utakmice četvrtfinala igraju se 1. travnja, a uzvrati 9. travnja. Finale će se igrati 21. svibnja na stadionu Lužnjiki u Moskvi. (Kliker.info-JL)