Liga prvaka : Dijamant heroj Nerazzurra, Bayern savladao Barcelonu, Liverpool se mučio sa Ajaxom

14 Septembra
01:50 2022

Fudbaleri Intera su u meču 2. kola Lige prvaka u gostima sa 2:0 savladali češku Viktoriju Plzen, a heroj ove pobjede Nerazzurra bio je Edin Džeko.

Džeko je postigao gol i upisao asistenciju, te je definitivno bio najzaslužniji za osvojena tri boda Intera.

Gosti su već od prve minute krenuli po gol, ali se čekalo sve do 20. minute kada je kapiten reprezentacije BiH sjajno pogodio za 0:1, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Grupa igra ekipe Plzena im se nije isplatila pa su od 61, minute igrali sa igračem manje, kada je nakon asistencije VAR-a crveni karton dobio Bucha.

Igrao se 71. minut kada je Džeko primio loptu na pedesetak metara povukao loptu i asistirao Dumfriesu koji postiže gol za 0:2.

U drugoj utakimici koja se igra u istom terminu Sporting je u sudijskoj nadoknadi savladao Tottenham sa 2:0, golom Paulinha i Arthura Gomesa.

Odigrani su i preostali susreti večeri u Ligi prvaka. Bayern je u derbiju savladao Barcelonu, dok je Liverpool pred kraj meča stigao do pobjede nad Ajaxom.

Barcelona je bila bolji portivnik u prvom poluvremenu, međutim nisu uspjeli da iskoriste svoje šanse i postignu gol. Ipak Bayern je pokazao svoju dominaciju i u drugom poluvremenu za tri minute riješio utakmicu. Kimmich je izveo korner u 51. minuti gdje je pronašao Hernandeza koji je postigao gol za 1:0. Samo tri minute kasnije na semaforu je rezultat bio 2:0, Sane je na asistenciju Musiala postigao gol.

Na Anfieldu je Liverpool teškom mukom sa 2:1 savladao Ajax.

Prvo poluvrijeme je donijelo dva gola. Salah je pogodio u 17. minuti za vodstvo Liverpoola 1:0, da bi u 27. minuti Ajax izjednačio preko Kudusa.

Do kraja utakmice Liverpool je svim silama pokušavao postići gol, a u tome je uspio u 89. minuti kada je Matip zastresao mrežu Ajaxa. Vrijedi spomenuti da je Liverpool upitio čak 24 udaraca prema golu protivnika.