Liga prvaka : Čudesni Mesi razvalio Juventus, dva gola Neymara, remi Rome.. (Video)

13 Septembra
02:51 2017

U grupama A, B, C i D odigrani su prvi mečevi Lige prvaka za sezonu 2017/2018.

Pregršt golova i mnogo lijepog fudbala vidjeli smo na osam mečeva, a četiri reprezentativca BiH igrali su svoje mečeve u najelitnijem fudbalskom takmičenju u Evropi.

Bh. reprezentativci u prvom kolu Lige prvaka nisu se proveli baš najbolje. Ibrahim Šehić na golu Qarabega u Londonu protiv Chelseaja primo je šest golova, Jozo Šimunović u odbrani Celtica je na Celtic Parku poražen od PSG-a sa 5:0, dok je Juvenuts Miralema Pjanića na Camp Nou poražen sa 3:0.

Najbolje se proveo Edin Džeko sa Romom, koja je u derbiju prvog kola remizirala sa Atleticom u Rimu, 0:0.  Roma i Atletico podijelili su bodove na Olimpijskom stadionu u Rimu, a kapiten reprezentacije BiH zamijenjen je minut pred kraj.

Miralem Pjanić i Juventus nisu ponovili prošlosezonski podvig, kada su u dvomeču izbacili Barcelonu u Ligi prvaka. Blaugrana se osvetila sa pobjedom od 3:0.

Messi je doveo domaće u vodstvo u sumraku prvog poluvremena, da bi Rakitić na 2:0 povisio u 56. minuti igre. Drugi put Messi je Buffona matirao u 69. i tako na najbolji mogući način najavio novu sezonu Lige prvaka za sebe i svoj tim.

Očekivano, Bayern je glatko, sa 3:0 savladao Anderlecht u Minhenu. Lewandowski, Alcantara i Kimmich su pogađali za trijumf Ancelottijevog tima.

Domaći su od 11. minute igrali sa igračem manje, zbog nesmotrenosti Kumsa.

CSKA iz Moskve napravio je iznenađenje večeri, kada je u Portugalu preokrenuo susret protiv Benfice. Haris Seferović je domaće doveo u vodstvo u 50. minuti, ali su Vitinho i Zhameletdinov u 63. i 71. minuti preokrenuli susret.

Dva gola Neymara, dva Cavanija, jedan Mbappea i autogol Lustiga su konto PSG-a na gostovanju kod Celtica. Petarda za otvaranje Lige prvaka i najavu pohoda na sami krov Evrope.

Jozo Šimunović na poziciji stopera Celtica odigrao je svih 90 minuta.

Malo gore od Šimunovića prošao je Ibrahim Šehić, koji je primio šest komada na golu Qarabega kod Chelseaja u Londonu. Pedro, Zappacosta, Azpilicueta, Bakayoko, Batshuayi i autogol Medvedeva je lista strijelaca na ovom susretu.

Pogba se povrijedio u 19. minuti i zamijenjen je Fellainijem, ali to nije pokolebalo Manchester koji je sa 3:0 porazio Basela. Fellaini, Lukaku i Rushford su bili strijelci za dobar start Crvenih đavola u povratničkoj sezoni u Ligi prvaka.

Golovima Doumbije, Martinsa i Fernandesa Sporting je već u prvom poluvremenu obezbijedio trijumf na gostovanju kod Olympiakosa. Pardo je sa dva gola u sudijskoj nadoknadi malo spasio čast domaćih, ali ne dovoljno da bi pobjeda portugalske ekipe došla u pitanje.

Najzanimljiviji detalji s večerašnjih utakmica:

34´ Vrijedi pogledati i europski prvijenac Mbappea u dresu PSG-a:

30´ Teška večer za Ibrahima Šehića. Dok mu se za prvi gol ne može previše prigovoriti, kod drugog snosi dio krivice. Zappacosta ga je uhvatio nespremnog i prebacio skoro iz auta.

19´ Neymar je golom otvorio svoju europsku avanturu u dresu PSG-a

6´ Već u šestoj minuti azerbajdžanski Qarabag primio je svoj prvi gol u Ligi prvaka. Šehića je prelijepim golom matirao Pedro.