Liga prvaka : Chelsea rutinski protiv Malmoa, Bayern deklasirao Benficu, Veliki preokret Uniteda… (Video)

21 Oktobra
02:42 2021

Fudbaleri londonskog Chelesaja savladali su u trećem kolu grupne faze Lige prvaka ekipu Malmoa sa uvjerljivih 4-0, dok je Zenit odolio naletima Juventusa pa je susret završen bez pogodaka.

Aktuelni branilac naslova londonski Chelsea bio je uvjerljiv protiv prvaka Švedske sa 4-0.

Poveli su Plavci u devetoj minuti preko Christiansena. Ubacio je Mount loptu iz kornera, Silva prebacio do Christiansena koji pogađa za slavlje domaćih navijača.

U 21. minuti susreta Jorginho je sa bijele tačke udvostručio prednost sa bijele tačke. Prethodno je Nielsen faulirao Wernera u kaznenom prostoru pa je sudija Letexier dosudio najstrožiju kaznu.

Ono što je moglo zabrinuti Thomasa Tuchela, ali i navijače Chelseaja jestu povrede Romelua Lukakua i Time Wernera koji su igru napustili već u prvom poluvremenu.

Pobjedu Cheleaja ovjerili su Havertz u 48. minuti na asistenciju Hudson-Odoia, te Jorginho koji je uspješno realizovao još jedan penal.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Adi Nalić u igru za Malmo je ušao u 57. minuti susreta.

Zenit poklekao u posljednjim trenucima susreta

Juventus je u gostima bio bolji od Zenita minimalnim rezultatom 1-0. Imali su izabranici Massimiliana Allegrija inicijativu tokom cijelog susreta, a gol odluke postigao je Kulusevski u 87. minuti susreta na asistenciju De Sciglia.

Juventus je vodeći nakon ovog kola na tabeli grupe H sa 9 osvojenih bodova, Chelea je drugi sa 6, Zenit ima 3, dok je Malmo posljednjeplasirani bez bodova.

Bayern u drugom poluvremenu slomio otpor Benfice

Prvak Njemačke je savladao Benficu rezultatom 3-0.

Bavarskom timu su poništena dva pogotka nakon asistencije VAR-a. Najprije u 43. minuti gol Roberta Lewandowskog je poništen nakon igranja rukom poljskog napdača, da bi nakon toga u 52. minuti i pogodak Thomasa Mullera bio poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak odbrana Benfice je popustila u 70. minuti. Leroy Sane je izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara od gola i pogodio uz samu stativu gola Vlachodimosa. Everton je u 80. minuti pogodio vlastitu mrežu, da bi Lewandowski dvije minute kasnije povisio na 3-0. Paklenih pet minuta bavarskog giganta kompletirao je Sane drugim golom na utakmici u 85. minuti susreta.

Bayern je nakon ove pobjede vodeći tim na tabeli grupe E sa 9 osvojenih bodova, Benfica je drugoplasirana sa 4 boda ispred Barcelone sa 3 i Dynamo Kieva sa jednim bodom.

“Nula” na meču između Lillea i Seville

Lille i Sevilla su u Francuskoj odigrali susret bez pogodaka. Oba tima su imala po nekoliko izglednih prilika. Za Lille su pokušali Renato Sanches i Bamba, dok je za Sevillu u nekoliko navrata pokušavao Suso, ali i Jesus Navas. Međutim mreže su mirovale pa su rivali podijelili bodove.

Sevilli je ovo bio treći remi u isto toliko utakmica ove sezone i trenutno zauzimaju drugo mjesto sa tri osvojena boda, Lille je trećeplasirani sa dva boda isto koliko ima i Wolfsburg. Lider je Salzburg sa sedam bodova.

Fudbaleri Manchester Uniteda velikim preokretom su savladali Atalantu u utakmici 3. kola grupne faze Lige Prvaka rezultatom 3:2.

U prvih 15 minuta nije bilo velikih prilika, a onda je nakon brze akcije po desnoj strani Zappacosta niskim centaršutem uposlio hrvatskog fudbalera Marija Pašalića, koji sa dva metra matira De Geu.

Iako se činilo da je United krenuo po izjednačenje, jer su imali blagu inicijativu i dvije poluprilike, kao hladan tuš na Old Traffordu došao je drugi gol Italijana. Koopmeiners je u 28. minutu izveo korner, a lopta se našla na glavi Meriha Demirala kojem nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu.

Demiral je bio najbolji igrač prvog poluvremena. Posebno je to bilo evidentno kada je u 42. minuti stigao Marcusa Rashforda koji je istrčao kontranapad, bio u situaciji 1 na 1 sa Mussom, a Demiral mu je izbio loptu iz nogu u aut.

Pred sami kraj poluvremena Fernandes je uposlio Freda u šesnaestercu, ali je njegov šut otišao pored lijeve stative, a priliku je imao i Rashford koji je iskosa pogodio prečku nekoliko minuta kasnije.

Odmah na početku drugog poluvremena, u 48. minuti United je krenuo po gol. Fernandes je poslao preciznu loptu prema Ronaldu, koji se našao u povoljnoj situaciji za gol na rubu šesnaesterca, snažno šutirao, a njegov šut je tijelom odbranio Musso.

United je došao do gola u 53. minuti. Bruno Fernandeš je sa centra poslužio Rashforda koji je ušao u šesnaesterac i hladnokrvno matirao golmana Atalante.

Samo pet minuta kasnije United je imao jošjednu veliku šansu, kada je McTominay u šesnaestercu šutirao sa 3 metra nakon centaršuta sa desne strane kojeg je uputio Wan Bisaka, ali loptu je zaustavila stativa.

Mogla je i Atalanta do novog gola i to u 71. minutu. Dubinsku loptu primio je Duvan Zapata koji je ranije zamijenio Luisa Muriela, snažno raspalio po golu sa 16 metara, ali je lopta pogodila De Geu. Na odbijenu loptu nalio je Miranchuk čiji je udarac također odbranio Španski golman.

United je do izjednačenja stigao u 75. minuti. Bruno Fernandes je ubacio loptu sa desne strane, loptu je zakačio jedan defanzivac Atalante, a u svemu se najbolje snašao Harry McGuire, koji je proslijedio loptu u mrežu za 2:2.

Potpuni preokret vidjeli smo u 81. minuti. Nakon odbijene lopte iz kornera, lopta je došla do Lukea Shawa, koji je centrirao s lijeve strane, a najviši u skoku bio je Cristiano Ronaldo, koji je zakucao loptu u mrežu.

Iako je Italijanski tim zaigrao dosta agresivnije do samo kraja, rezultat utakmice se nije mijenjao, te je Manchester United upisao pobjedu koja je Ole Gunnaru Solskjaeru možda i sačuvao radno mjesto.

U drugoj utakmici grupe F, Villareal je u gostima pobijedio Young Boyse rezultatom
1:3.

Španci su poveli u 6. minuti golom Pina, kojeg je poslužio Alfonso Pedraza. Villareal je udvostručio prednost 10 minuta poslije toga. Parejo je uposlio Morena koji pogađa za 2:0, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Young Boysi su u drugo poluvrijeme ušli nešto agresivnije, a njihov trud isplatio se u 77. minuti kada je Elia na asistenciju Riedera smanjio zaostatak domaćih na 1:2.

Ipak, utakmicu je u koriš Villareala riješio Alberto Moreno, koji je postigao treći gol za svoj tim dva minuta prije isteka regularnog dijela utakmice za 1:3, a četvrtim golom nova tri boda ovjerio je Chukwueze u 92. minuti za konačnih 1:4.

United je sada prvi u grupi F sa 6 bodova, Atalanta i Villareal imaju po 4, dok Young Boysi imaju 3 osvojena boda.