Liga prvaka : Chelsea pregazio Milan, petarda Cityja, slavili i Real i Juventus

06 Oktobra
04:35 2022

Večerašnjim utakmicama kompletirano je treće kolo grupne faze Lige prvaka, a u velikom je derbiju Chelsea u Londonu deklasirao Milan s 3:0.

Tako su Plavci stigli do tri boda koja su im bila prijeko potrebna kako se ne bi našli u jako teškoj poziciji i ugrozili plasman u nokaut fazu.

Strijelci za Chelsea večeras su bili Wesley Fofana u 24., Aubameyang u 56. i Reece James u 62. minuti, a utakmicu je obilježio i nestvaran promašaj Radeta Krunića.

Zmaj je u nadoknadi prvog dijela imao priliku donijeti Rossonerima poravnanje, ali je promašio prazan gol, odnosno izblokiran je, a Milan je brzo na startu drugog dijela kažnjen…

Krunić je na terenu ostao do 65. minute, a tako je Chelsea sada čak i preskočio Milan na tabeli jer je popravio i gol razliku. Oba tima imaju po četiri boda, a lider grupe je sjajni RB Salzburg, za koji igra Amar Dedić, sa pet bodova.

Branilac titule prvaka Evrope Real Madrid, na svom terenu je savladao ukrajinski Shakhtar sa 2:1. Strijelci za Kraljevski tim su bili Rodrygo i Vinicius Junior, dok je za ekipu iz Donjecka pogodio Zubkov.

Manchester City je na krilima Erlinga Haalanda, koji je postigao dva gola, deklasirao Kopenhagen s 5:0. Još su pogađali i Mahrez i Alvarez, a autogol je postigao Khocholava.

Juventus je na svom stadionu u Torinu sa 3:1 savladao Maccabi iz Haife, a strijelci su za Staru damu bili Adrien Rabiot (2x) i Dušan Vlahović. Izraelci su se u drugom poluvremenu preko Davida vratili u igru, ali do velikog iznenađenja nisu mogli.

Blizu je postizanja gola bio Atzili u 80. minuti, ali je iz slobodnjaka pogodio stativu! Samo dvije minute poslije Rabiot je postigao svoj drugi gol na meču i ovjerio pobjedu italijanskog tima.

Može se reći da je od favorita kiksao samo PSG, koji nije uspio da savlada Benficu u Lisabonu. Bilo je 1:1.