Liga prvaka : Calhanoglu presudio Barci na Meazzi, sjajni Napoli uništio Ajax u gostima

05 Oktobra
03:46 2022

U okviru trećeg kola Lige prvaka odigra su utakmice u grupama A, B, C i D. Inter je u derbiju večeti bio bolji od Barceloni, dok je Napoli u gostima deklasirao Ajax.

Sjajnu utakmicu na Giuseppe Meazzi su odigrali Inter i Barcelona. Prvu priliku na utakmici imali su doći u sedmoj minuti Calhanoglu je šutirao pod prečku, a Marc-Andre ter Stegen je odbranio njegov udarac. Domaći su u 23. minuti tražili jedanaesterac nakon što je Garcia igrao rukom, ipak na konsultaciju VAR-a sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Inter je postigao gol u 29. minuti, ali je poništen radi ofsajd pozicije, samo tri minute poslije Barcelona je imala šansu preko Dembelea, ali bez promjene rezultata. Ipak domaći dolaze do prednosti u finišu prvog poluvremena, Calhanoglu je sjajno šutirao i ovaj put savladao Ter Stegena za 1:0.

U drugom poluvremenu nije bilo većih prilika, Dembele je u 61. minuti pogodio stativu, a Barcelona je uspjela postići gol u 67. minuti preko Ansua Fatija, ali je on poništen radi igranja rukom. Drama je viđena na kraju kada kada je u 90. minuti jedan od igrača Intera igrao rukom u svoj kazenom prostoru, ali sudija nakon konsultacija putem VAR-a nije pokazao na bijelu tačku.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko je ušao u igru u 56. minuti.

Napoli je odigrao sjajan meč u Amsterdamu, gdje je demonstrirao silu protiv Ajaxa i zasluženo na kraju slavio sa 1:6.

Domaći odlično otvaraju utakmicu i u devetoj minuti postižu gol preko Kudusa. Napoli je veoma brzo uzvratio pa je u 18. minuti bilo 1:1, strijelac gola bio je Raspadori, gosti su do preokreta stigli u 33. minuti golom Di Lorenza. Do kraja poluvreman uspio je Napoli postići još jedan gol, a strijelac je bio Zielinski.

U drugom poluvremenu ništa novo, može se reći još bolja igra Napolija gdje postižu nova tri gola. Prvi je djelo Raspodorija ponovo u 47. minuti, da bi na 1:5 povisio Kvaratskheila na asistenciju fenomenalnog Raspodorija. Ajax je bio u novim problemima nakon što je njihov kapiten Dušan Tadić zaradio svoj drugi žuti karton u 73. minuti, pa je morao ranije pod tuš. Konačinih 1:6 postavio je Simeone u 81. minuti.