Liga prvaka : Bordeaux prošao Pirej, Barca ‘zapela’ u Njemačkoj (VIDEO)

24 Februara
05:24 2010

Nogometaši Stuttgarta i Barcelone remizirali su na Mercedes-Benz Areni 1-1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Bordeaux je u grotlu Pireja uspio minimalnom pobjedom stići do velikog slavlja. Ciani je bio heroj francuskog prvaka.Iako je Barcelona, aktualni španjolski i europski prvak, uoči utakmice slovio kao veliki favorit, Stuttgart je u prvom poluvremenu bio dominantna momčad i prvih je 45 minuta trebao okončati s uvjerljivim vodstvom od 1-0.Najviše je problema Barceloni u prvih pola sata stvarao naturalizirani Nijemac Cacau, koji je bio konstantna prijetnja po Victora Valdesa, a svoju je kvalitetnu igru uspio okruniti i golom u 25. minuti. S desne je strane loptu u kazneni prostor zavrnuo Timo Gebhart, a Cacau je s ruba peterca iskosa s lijeve strane zabio u suprotan kut Barcelonina gola glavom.Bio je to njegov peti gol u dvije posljednje utakmice, budući je prethodno u bundesligaškoj utakmici proteklog vikenda Kölnu zabio četiri komada u visokoj pobjedi Stuttgarta 5-1.

U prvom je poluvremenu Stuttgart imao prilike i preko Pavela Pogrebnjaka, a tražila je i domaća momčad jedanaesterac nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Gerarda Piqueta u 29. minuti, ali nije ga dobila. Švicarski sudac Kuipers ostao je ”nijem” u toj prilici.Na kraju poluvremena najbolju je priliku za Barcelonu imao Lionel Messi. Pogriješio je vratar Stuttgarta Jens Lehmann propustivši udarac kroz ruke, ali se lopta potom odbila od vratnice i Stuttgart je sretno sačuvao mrežu.U nastavku je Barcelona zaigrala bolje, što je urodilo plodom već u 52. minuti. Strijelac je bio Zlatan Ibrahimović. Nakon jedne duge lopte u kazneni prostor Stuttgarta glavom je loptu spustio Gerard Piquet, a onda je s ruba peterca naletio Ibrahimović i oštro pucao prema golu.Njegov prvi udarac uspio je zaustaviti Lehmann, ali ne i ukrotiti loptu, a iz drugog pokušaja švedski reprezentativac ne griješi. Ispostavilo se da je to bio posljednji gol na utakmici, a konačnim ishodom sigurno može zadovoljnija biti Barcelona koja nije igrala nogomet na kakav je navikla svjetsku javnost. Uzvrat je na rasporedu 17. ožujka na Camp Nou. (Kliker.info-Jutarnji list)