Liga prvaka : Bayern demolirao Porto, Barca s pola snage protiv PSG-a (VIDEO)

22 Aprila
03:58 2015

bayern5Fudbaleri  Bayerna i Barcelone prvi su polufinalisti Lige prvaka. Bavarci su večeras u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na Alianz Areni pregazili Porto sa čak 6:1, što im je bilo više nego dovoljno da nadoknade zaostatak iz prve utakmce u kojoj su poraženi sa 3:1, te izbore polufinale najprestižnijeg evropskog takmičenja. Barca je u drugoj utakmici rutinski slavila protiv PSG-a sa 2:0, te sa konačnih 5:1 prošla u polufinale.

Bayern je pitanje pobjednika rješio u prvih 40 minuta. Golijadu na Alianz Areni započeo je Alcantara pogotkom u 14. minuti. Nastavio je Boateng u 21. minuti, da bi Lewandoeski u 27. pogodio za 3:0.

U 36. minuti Muller dovodi Bavarce u prednost od 4:0, a samo četiri minute kasnije Lewandowski ruši sve nade Portu, svojim drugim a petim pogotkom za Bayern. Sve što je Porto uspio uraditi bio je pogodak Martineza u 73. minuti za 5:1.  Alonso je i 88. minuti postavio konačnih 6:1.

U drugoj utakmici Barcelona je lakše nego se očekivalo savladala PSG sa 2:0 na Kamp Nou stadionu, te se sa ukupnih 5:1 plasirala u polufinale Lige prvaka.  Katalonci su, također, pitanje pobjednika rješili u prvom poluvremenu, a oba Barcina gola djelo su Brazilca Neymara.

Prvi pogodak Brazilac je postigao u 14. minuti. Iniesta se sjajno oslobodio svojih čuvara i proigrao Neymara, koji je rutinski prevario Sirigua.  Konačnih 2:0 Neymar je postavio u 34. minuti. Naime, napadč je  glavom zabio nakon odličnog ubačaja sunarodnjaka Danija Alvesa. PSG je u drugom poluvremenu imao nekoliko prilika, ali do Parižani nisu uspjeli doći do pogotka.