Liga prvaka: Ajax priredio senzaciju u Madridu (Video)

06 Marta
03:40 2019
Soccer Football – Champions League – Round of 16 Second Leg – Real Madrid v Ajax Amsterdam – Santiago Bernabeu, Madrid, Spain – March 5, 2019 Ajax's Hakim Ziyech celebrates scoring their first goal with Dusan Tadic REUTERS/Susana Vera – RC16289509B0

Madridski Real završio je s odbranom titule prvaka Evrope, zaslugom Ajaxa, čiji je tim napravio senzaciju i na Santiago Bernabeu ostvario pobjedu kojom je i više nego nadoknadio poraz iz Amsterdama prije tri sedmice.

Ajax je u Madridu, u revanš susretu osmine finala elitnog fudbalskog takmičenja, pobijedio sa visokih 4:1, a pošto je prva utakmica u Holandiji završena pobjedom Reala od 2:1, to mu je bilo dovoljno da fudbalerima i navijačima Reala priredi šok.

Ajax je već nakon osamnaest minuta imao rezultat koji ga vodi dalje. U 7. minuti, Hakim Ziyech je pogodio za 1:0, a u 18., David Neres je povisio na 2:0.

Gol kao kruna Tadićevog nastupa

Oba pogotka namjestio je izvanredni srpski fudbaler Dušan Tadić, koji je lični show na Bernabeuu zaključio u 62. minuti, kada se i sam upisao u strijelce.

U 70. minuti Marco Asencio smanjio je na 1:3, ali dvije minute poslije, Lasse Schoene je pogodio za 1:4.

U drugoj utakmici, Tottenham je potvrdio prolaz u četvrtfinale u duelu sa Borussijom Dortmund. Engleski tim u Njemačku je doputovao s prednošću od čak 3:0, a za potvrdu dominacije pobrinuo se Harry Kane, koji je u 49. minuti pogodio za novu pobjedu Spursa.

Harry Kane potvrdio je prolazak Tottenhama u četvrtfinale Lige prvakaEPA

Naredne dvije revanš utakmice osmine finala Lige prvaka igraju se u srijedu navačer, a sastaju se Paris St. Germain – Manchester United (prva utakmica 2:0) i Porto – Roma (1:2).

Preostale četiri utakmice na rasporedu su sljedeće sedmice.