Liga nacija : Zmajevi osvojili bod u Podgorici i preuzeli lidersku poziciju u grupi (VIDEO)

12 Juna
01:52 2022
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je večeras u Podgorici protiv domaće selekcije u susretu trećeg kola Lige nacija i preuzela čelnu poziciju grupe B3.

Prvu šansu za naš tim imao je Hadžikadunić kada je šutirao glavom u šestoj minuti, ali na pravom mjestu je bio vratar domaćih Mijatović.

Zatim je Hotić pokušao u 19. minuti s ruba kaznenog prostora, ali lak je to bio plijen za čuvara mreže Crne Gore.

Najbolju šansu za Đetiće imao je Jovović, koji je sjajno šutirao iskosa, ali pogodio prečku u 41. minuti. Mnogo sreće imali su Zmajevi.

Pred sami kraj poluvremena Mugoša je u dobroj prilici, ali slabo glavom šutira pored gola BiH, tako da je ostalo 0:0 pri odlasku ekipa na odmor.

Naša selekcija dobro otvara drugi dio meča. Prijetili su Hadžiahmetović i Menalo nakon prekida, ali šutirali pravo u dobro postavljenog Mijatovića.

Zmajevi u vodstvo dolaze u 62. minuti. Strijelac je bio Luka Menalo, koji je pospremio loptu u mrežu domaćina nakon dobre akcije sa Prevljakom i konfuzije u odbrani Crnogoraca.

Domaćini uspjevaju izjednačiti u 77. minuti, Marušić je šutem s ruba šesnaesterca poentirao za 1:1.

Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice, nešto konkretniji bili su domaćini, ali srećom nisu uspjeli postići novi gol.

Naša reprezentacija je sada na vrhu tabele grupe B3, s obzirom da je Rumunija večeras savladala Finsku (1:0).

Zmajevi imaju pet bodova, po bod manje osvojili su Crna Gora i Finska. Posljednja je Rumunija s tri.

Crna Gora – BiH 1:1 (Marušić 77’ – Menalo 62’)

Stadion Pod Goricom. Gledalaca oko 7.000. Sudija: Daniele Orsato (Italija).

CRNA GORA: Mijatović, Vešović (M. Vukčević), Vujačić, Tomašević, A. Vukčević, Marušić, Raičković (Božović), Janković (Šćekić), Jovović (Krstović), Mugoša, Hakšabanović (Radunović).

BiH: Šehić, Sušić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac (Ćivić), Hadžiahmetović, Pjanić (Prevljak), Gojak, Krunić, Hotić (Menalo), Džeko (Demirović).