Leckie odveo Australiju u nokaut fazu SP-a, pirova pobjeda Tunisa nad Francuskom

30 Novembra
20:07 2022

Nakon večerašnjih mečeva dobili smo još jednu selekciju koja se plasirala u nokaut fazu Svjetskog prvenstva u Kataru. Pored Francuske koja je to učinila, večeras su isto učinili i reprezentativci Australije, te tako napravili veliku senzaciju. Soccerosi su sa 1:0 bili bolji od Danske, istim rezultatom Tunis je savladao Francusku.

Australija je sa 1:0 bila bolja od selekcije Danske, a trenutak odluke desio se u 60. minuti susreta. McGree je ubacio za Leckieja, a ovaj sjajno matirao Schmeichela.

Pokušavali su se Danci vratiti do kraja susreta, ali bezuspješno pa su Soccerosi izborili senzacionalan plasman u osminu finala.

Francuzi su na kraju kao prvoplasirani plasirali u nokaut fazu sa 6 bodova, Australija je druga sa također 6. Treći su završili Tunižani sa 4, dok je Danska razočarala i takmičenje završila sa samo jednim bodom.

(Kliker.info-N1)

Izvor: REUTERS/John Sibley

Izvor: REUTERS/Albert Gea

Izvor: REUTERS/Bernadett Szabo

Istim rezultatom Tunis je bio bolji od Francuske i tako priredio svojevrsno iznenađenje.

Didier Deschamps je od prve minute izveo kompletno izmijenjen sastav, a to su iskoristili Tunižani.

Propustili su nekoliko izglednih prilika, a gol odluke postigao je Wahbi Khazri u 58. minuti susreta.

Ipak, Francuzi su uspjeli doći do boda i to u osmoj minuti nadoknade, a strijelac je bio Antoane Griezmann. Međutim, sudija Conger je najprije svirao kraj, a nakon toga nakon asistencije iz VAR sobe poništio pogodak Francuske zbog ofsajd pozicije.

Izvor: REUTERS/Benoit Tessier

Izvor: REUTERS/Siphiwe Sibeko

Izvor: REUTERS/Hannah Mckay

Izvor: REUTERS/Carl Recine