Kup kralja Realu: Ronaldo glavom potopio Barcu (VIDEO)

21 Aprila
04:13 2011

Real Madrid je u finalu Kupa u Valenciji nakon produžetaka pobijedio Barcelonu sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Cristiano Ronaldo u 103. minuti Najbliže golu u regularnom toku utakmice, kada je Real u pitanju, bio je Portugalac Pepe koji je pogodio stativu u prvom poluvremenu. S druge strane, u drugom poluvremenu Pedro je pogodio mrežu Casillasa no sudija je gol poništio zbog ofsajda. I ako ga je bilo, bio je milimetarski.U prvom produžetku utakmice riješeno je pitanje pobjednika i pitanje osvajača prvog od tri trofeja koja love i Barca i Real ove sezone.Di Maria, Marcelo, Di Maria, i na kraju Ronaldo glavom za veliku pobjedu Madriđana.Jose Mourinho je još jednom pobjedio, kada su ga svi bili otpisali. Pep Guardiola se ne može pohvaliti da je njegova ekipe igrala lijep nogomet u finalu Kupa Kralja. Bio je to drugi od četiri El Clasica koja će biti odigrana u razmaku od samo 18 dana. Čekaju nas još dva, ona u polufinalu Lige prvaka. (Kliker.info-SCSport)