Kup konfederacija : Brazil na svojoj Marakani deklasirao Španiju (Video)

01 Jula
00:08 2013

Fudbalska reprezentacija Brazila osvojila je Kup konfederacija nakon što  su  na Maracani deklasirali svjetskog i evropskog prvaka  Španiju rezultatom 3:0. Time su karioke poslali fudbalskom svijetu jasnu poruku da će na narednom Svjetskom prvenstvu u svojoj zemlji, igrati jednu od glavnih uloga. Dodali se ovoj ocjeni i pogled preko ramena koji pokazuje da su  evropske  ekipe slabo prolazile na području i jedne i druge Amerike, onda je sve više  nego jasno. Ovdje naravno ne mislimo na naše zmajeve koji će , uvjereni smo, u zemlji sambe i fudbala, igrati i dobro i uspješno . Brazil je inače fantastično otvorio utakmicu, te su već iz prvog ozbiljnog napada došli  u vodstvo. Nakon ubačaja sa desne strane, ubica protivničkih odbrana Fred  se odlično snašao  na zemlji i iz leľećeg poloľaja  poslao loptu u mreľu. Ovo je po svemu sudeći uticalo pogubno na španski tim koji je u sudaru dvije tika-take totalno podbacio i razočarao.  Pred kraj prvog poluvremena Neymar je rezantnim udarcem sa lijeve strane pocijepao Casillasevu mrerľu i već tada se moglo vidjeti ko će uzeti Kup konfederacija. Tačku na veliku pobjedu stavio je početkom drugog poluvremena  ponovo Fred i na tribinama je u tom trenutku već počelo poznato brazilsko slavlje. Sve u svemu, relativno dobro finale, uz ocjenu da je Španija bila više loša nego što je Brazil bio odličan. (Kliker.info)