Kraj sna : Slabi suci, indisponirani Spahić i čudna Sušićeva taktika poslali Zmajeve kući (Video)

22 Juna
04:19 2014

jekokuca12 Hercegovina je izgubila od Nigerije 1:0 i ostala bez šansi za osminu finala Svjetskog prvenstva. Zakazao je sudac s Novog Zelanda koji je poništio čist gol Džeki za vodstvo BiH, ali nisu briljirali ni najiskusniji u bh. reprezentaciji.Safet Sušić iznenadio je sa sastavom budući da je na travnjak poslao obranu koja je prvi put igrala zajedno. Na bokovima su bili Mujdža i Lulić, a stoperski par činili su Spahić i Šunjić, koji je u prvih jedanaest upao umjesto Kolašinca, tragičara utakmice protiv Argentine, ali i u ovom trenutku najboljeg obrambenog igrača BiH.

Spahić najopasniji po Begovića

Očekivalo se da će kapetan Spahić biti vođa obrane, no on je od prve minute bio najveća opasnost po Begovićev gol. Na samom startu utakmice poklonio je loptu Musi, a njegovu grešku u posljednjem trenutku popravio je Medunjanin. Kasnije je nesigurni Spahić izgubio dva duela s Emenikeom. Nakon prvog je Nigerija i povela u 29. minuti. Emenike mu je uzeo loptu, uz prekršaj u napadu, a potom asistirao Odemwingieu koji je bez problema s tri metra savladao Begovića.

Pomoćnik najprije pustio Džeku, a potom dosudio zaleđe tek kad je lopta ušla u gol!

No, nije Nigerija trebala povesti, već BiH. Nekoliko minuta ranije nakon sjajne akcije lopta je stigla do Džeke koji je hladnokrvno prevario Enyeamu. Ipak, slavlje BiH prekinuo je sudac jer je dosudio zaleđe kojeg nije bilo budući da je posljednji nigerijski branič bio skoro metar ispred Džeke.Zanimljivo je i pratiti reakciju pomoćnog suca koji je najprije pustio Džeku, a zaleđe je signalizirao tek kad je bh. napadač matirao nigerijskog vratara.

Tri Džekine prilike za “opstanak” BiH na SP-u

Nakon što mu je poništen gol Džeko je psihički pao, te je od ponajboljeg nogometaša na travnjaku postao najlošiji uz Spahića. Imao je tri velike prilike za izjednačenje, ali je sva tri puta loše reagirao. Najprije je preslabo pucao u situaciji jedan-na-jedan s Enyemom, zatim je loše tukao neometan s deset metara, a potom je u sudačkoj nadoknadi s tri metra ponovno preslabo pucao, te je nigerijski vratar uz pomoć vratnice obranio.Osim što je napravio dvije velike pogreške, sudac Peter O'Leary napravio je i na desetine sitnih. Puštao je prekršaje u napadu, puštao je valjanje Nigerijaca koji su ukrali najmanje 15 minuta igre. Nadoknadio je samo tri.

Sudac ne smije biti isprika: BiH je morala bolje!

No, cirkusant s Novog Zelanda ne smije biti isprika. Zakazali su glavni igrači BiH, zakazao je i Sušić u taktičkom dijelu, a zakazali su i kondicioni treneri budući da su se Džeko i društvo uglavnom “vukli” po travnjaku. Nisu se vraćali u obranu, nisu se otvarali u napadu i nisu mogli pratiti nigerijski tempo.Bosni i Hercegovini u Brazilu ostaje još jedna utakmica. U Salvadoru će igrati protiv Irana za prve bodove u povijesti na svjetskim prvenstvima. (Kliker.info-Index)