KONAČNO: BiH “razbila” Izrael

10 Septembra
03:48 2006

Nakon tri razočaravajuća poraza u prvom dijelu kvalifikacija košarkaši BiH napokon su pokazali pravu snagu i sa ubjedljivih 22 poena razlike izborili prvu pobjedu. Od prve minute mogao se vidjeti potpuno drugačiji prisup u igri bh. reprezentacije, što je rezultairalo vodstvom od 9:0 u trećoj minuti. Reprezentativci BiH odlično su odigrali u odbrani, gdje su dominirali Krupalija i Bajramović, dok se u napadu razigrao Jazvin, čiji poeni su obilježili prvu četvrtinu.Trojkom Krupalije počeo je drugi period, a malo kasnije je Jazvin serijom poena reprezentaciju BiH prvi put doveo do 13 poena razlike. Uslijedio je odgovor Izraelaca, odnosno njihovog najboljeg igrala Arnolda, koji je pogađao sa svih pozicija, pa su gosti u 19. minuti smanjili na samo šest poena zaostatka (39:33). Ključni trenutak utakmice dogodio se početkom treće četvrtine, kada je izraelski selektor Sherf, nakon serije prigovora dobio tehničku grešku, a kako je i dalje prigovarao na svaku sudijsku odluku dobio je i drugu tehničku grešku. To su iskoristili košarkaši BiH, koji su serijom od 8:0 osigurali pobjedu.

Posljednja četvrtina donijela je potpunu dominaciju bh. košarkaša, te na kraju ubjedljivu pobjedu.

BiH: Vasiljević 5, Firić, Krupalija 10, Tuljković 6, Kojadinović 6, Domercant 14, Jazvin 17, Teletović, Mršić 2, Hukić 10, Kikaković, Bajramović 15.

Izrael: Hegag 6, Limonad 2, Shason 3, Katz, Marckovich, Arnold 25, Lubin, Tamir 13, Naor 9, Kozikaro 1, Green 2, Halperin 2.

Naredni meč u kvalifikacijama reprezentacija BiH u srijedu igra u Portugalu, dok u posljednjem kolu u sljedeću subotu dočekuje Makedoniju.

Rezultati susreta četvrtog kola B-grupe kvalifikacija za evropsko košarkaško prvenstvo 2007. godine u Španiji:

Sarajevo: BiH – Izrael 85:63
Skoplje: Makedonija – Portugal 83:63