Klopp se ipak oprašta finalom : Borussija u finalu, Bayern promašio sva 4 penala! (Video)

29 Aprila
07:44 2015

klizavo1U polufinalu Njemačkog kupa igranom na Allianz Areni u Minhenu Borussija Dortmund je nakon izvođenja penala bila bolja od Bayerna sa 3:1. Poslije regularnog dijela i produžetaka rezultat je bio 1:1.

Bayern je poveo u 30. minuti kada se Lewandowski dobro snašao i iz drugog pokušaja, nakon što je prethodno pogodio stativu, uspio je lukavim potezom da donese prednost Bavarcima. Od tog trenutka Borussija je bila bolji rival, a Manuel Neuer je spašavao Bavarce. Ipak, u 75. minuti bio je nemoćan. Aubameyang je odlično ispratio lijepu akciju gostiju i iz neposredne blizine je poravnao i odveo utakmicu u produžetke.

U produžecima nije bilo pogodaka iako je Borussija od 108. minuta igrala bez isključenog Kampla, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Lahm je već u prvoj seriji promašio nakon što se okliznuo, a Gundogan pogodio. Potom je i Xabi Alonso na identičan način šutirao preko gola, jer se okliznuo, a Kehl je pogodio i drugi penal za BVB. Langerak je potom odbranio penal Goetzea, ali je i Neuer pročitao Hummelsa. Neuer je potom izveo penal i pogodio prečku, pa se Borussija plasirala u veliko finale.

Dodatna briga za Bavarce može biti nova povreda Arjena Robbena koji je u 84. minuti napustio teren i to nakon samo 14 minuta igre kada je ušao.