Još jedan uspjeh bh. skijašice: Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat ove sezone!

16 Februara
16:57 2020

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je danas najbolji ovosezonski rezultat u Europa Cupu.

Naša skijašica završila je na 10. mjestu u utrci superveleslaloma u švicarskoj Kran-Montani s vremenom 52.75 i jednom sekundom i 18 stotinki zaostatka za pobjednicom Jasminom Suter, prenosi Klix.

Nakon današnjeg 10. mjesta Muzaferija ima 29 osvojenih bodova u superveleslalomu, a prva tri je osvojila na utrci superveleslaloma u švicarskom Sent Moricu 10. decembra prošle godine.

U ukupnom poretku Muzaferija ima 45 bodova. Jučer je nakon diskvalifikacije dvije takmičarke ipak završila kao 22. u utrci spusta i osvojila je devet bodova. U poretku spusta ima 16 bodova, a prve bodove (7) u ovoj disciplini osvojila je prije deset dana u italijanskoj Pili.

Nakon osvojenih bodova u Svjetskom kupu, bodova u Europa Cupu i sjajnih nastupa na FIS takmičenjima Muzaferiju očekuje novi izazov. Narednog vikenda u Kran-Montani voze se dva spusta u sklopu Svjetskog kupa i Muzaferiju očekuje novi nastup s najboljim skijašicama svijeta.