Istorijski uspjeh : Kadetska reprezentacija BiH izborila plasman na na Evropsko prvenstvo !

20 Marta
14:00 2016

kadeti(8)Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je historijski uspjeh i plasirala se na Evropsko prvenstvo u Azerbejdžanu. Mladi Zmajevi su u okviru grupe 3 Elitnog kruga kvalifikacija za EP poraženi od Rusije sa 1:2, ali i taj rezultat je bio dovoljan da odemo na smortu najboljih selekcija Starog kontinenta.

Početak meča i nije bio tako dobar za izabranike Sakiba Malkočevića, jer su Rusi već u 12. minuti poveli golom Latsevicha i u tim trenucima prijetila je realna opasnost da naš odlazak na Euro možemo dovesti u pitanje. Ipak, naši mladići nisu tako mislili i uzvratili su veoma brzo.

U 25. minuti Kombinovao je dvojac Sarajeva. Ševkija Resić je ubacio loptu u kazneni prostor, a sve je sjajno ispratio Nedim Hadžić, koji se odlično snašao i glavom je poravnao na 1:1.

Rusima je u tim trenucima ponovo bila potrebna pobjeda od tri gola razlike, međutim to se pokazalo kao nemoguća misija. Grulev je u 66. minuti vratio prednost Rusiji i donio im je pobjedu, ali to je bio pirov trijumf.

S obzirom da je Italija savladala Gruziju sa 1:0 zatvorio se krug od tri reprezentacije sa po šest bodova. Reprezentacija BiH je bolja u mođusobnom omjeru od Italije, koja je bolja od Rusije, a Rusi su bili bolji od nas, te je odlučivala gol razlika. Naši momci su protiv pomenutih reprezentacija imali gol razliku 2:2, a Rusija 3:5, dok je Italija na kraju završila prva sa gol razlikom 4:2.

Bosna i Hercegovina-Rusija 1:2

Stadion: Mikheil Meskhi-2. Sudija: Ferenc Karakó (Mađarska). Strijelci: 0:1 Latsevich 12., 1:1 N. Hadžić 25., 1:2 Grulev 66. Žuti kartoni: Gorbulin, Latsevich (Rusija). Crveni karton: Latsevich (Rusija) 77. minuta.

BiH: Vasilj, Beširević, Čeliković, Velić, Resić (od 63. Resić), Kovač, Veladžić (od 77. Šabanadžović), B. Hadžić, N. Hadžić (od 80. Vuletić), Sadiku, Vladić.

Rusija: Safonov, Zakharov, Golubev, Borodin, Isaev (od 61. Patsev), Utkin, Suleymanov (od 65. Yakovlev), Rudenko (od 48. Ignatyev), Latsevich, Grulev, Gorbulin.