Inter pregazio Milan i osvojio Superkup : Edin Džeko strijelac i igrač utakmice (Video)

19 Januara
03:29 2023
Inter je večeras došao do prvog trofeja ove sezone, pobjedom nad gradskim rivalom Milanom u finalu Superkupa Italije, odigranom u saudijskom Rijadu.

Nerrazzuri do vodstva stižu već u desetoj minuti. Edin Džeko je sjajnim pasom izbacio Barrelu, a vezista Intera zatim na drugoj strani pronašao Dimarca, kojem nije bilo teško zatresti mrežu za 1:0.

Kapiten reprezentacije BiH zatim je i sam postogao pogodak. Majstorski je Džeko prevario Tonalija, a zatim iskosa matirao Tatarusanua – 2:0!

Ujedno je Dijamant ušao u historiju kao najstariji strijelac Superkupa sa 36 godina i 307 dana starosti. Prethodni rekorder u ovoj kategoriji bio je Cristiano Ronaldo.

Džeko je igru napustio u 71. minuti, kada ga je zamijenio Joaquin Correa. Večeras je osvojio deveti trofej u svojoj bogatoj karijeri…

Tačku na trijumf Intera stavio je Lautaro Martinez u 77. minuti. Nakon dugog pasa Argentinac je pretrčao Tomorija i zatim poentirao za 3:0, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Portal Sofascore je Edinov nastup ocijenio sa 7.6, a Dijamant je dobio i nagradu za najboljeg igrača utakmice.