Ibra dvostruki strijelac : Milan slavio u Rimu, asistencija Pjanića (Video)

29 Oktobra
19:11 2011

Švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović bio je dvostruki strijelac u vrlo vrijednoj gostujućoj pobjedi Milana u Rimu s kojom su barem na nekoliko sati zasjeli na vrh Serije A. Šveđanin je najprije u 17. minuti zabio za 1-0 vodstvo Milana. U 28. Argentinac Nicolas Burdisso poravnava na 1-1, ali samo dvije minute kasnije Alessandro Nesta zabija svoj prvi pogodak od januara 2010. godine za novo vodstvo Milana od 2-1.U nastavku smo gledali vrlo izjednačen nogomet, a u 78. minuti prva je pokleknula Roma. Alberto Aquilani sjajnim je nabacivanjem pronašao glavu neometanog Ibrahimovića koji je kratkim trzajem postigao svoj drugi gol na utakmici za podebljanje vodstva Milana. Stvari su se malo zakomplikovale u 87. minuti kada je Bojan zabio za 3-2 nakon jedne lošije golmanske intervencije Christiana Abbiatija. Roma je pritiskala do kraja utakmice, ali do gola nije mogla.

Bh. reprezentativac, kreativni Miralem Pjanić još se jednom, drugi put ove sezone upisao u asistente, ali još uvijek željno iščekujemo njegov prvijenac u dresu rimskoga kluba.Bh. reprezentativac, kreativni Miralem Pjanić još se jednom, drugi put ove sezone upisao u asistente, ali još uvijek željno iščekujemo njegov prvijenac u dresu rimskoga kluba.Svega 30 sekundi bilo je dovoljno Napoliju da stigne do vodstva na gostovanju kod izrazito domaćinske ekipe Catanije. Andrea Dossena prošao je po lijevoj strani i uputio oštar centaršut koji je pronašao glavu Edinsona Cavanija koji postiže svoj četvrti pogodak sezone. Odbrambeni nogometaš Catanije Giovanni Marchese, u jednom je "izletu" na protivničku polovinu u 25. minuti susreta postigao svoj drugi pogodak u karijeri za 1-1.

Napoli je u 43. minuti ostao s igračem manje nakon što je Argentinac Mario Santana zaradio drugi žuti karton zbog pregrubog prekršaja. Tek što se krenulo u nastavak utakmice Gonzalo Bergessio postavio je konačnih 2-1 svojim trećim pogotkom ove sezone za Cataniju. Ovom pobjedom Catanija je dostigla Napoli po broju bodova (14), ali ga zbog boljeg međusobnog susreta i prestigla na 5. mjestu prvenstvene tablice.U kasnijem terminu u Milanu će derbi kola odigrati Inter i Juventus.