Historijska medalja za BiH: Lana Pudar osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju

17 Decembra
16:04 2021

Lana Pudar, sjajna bosanskohercegovačka plivačica, u finalu Svjetskog prvenstva u malim bazenima (25 metara) u Abu Dhabiju u disciplini 200 metara delfin ispisala je historiju bh. plivanja tako što je zauzela je treću poziciju i osvojila bronzu.

Mlada Mostarka je do trećeg mjesta i historijske bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu došla sa vremenom 2:04.88. Ispred naše plivačice bila je svjetska prvakinja Yufei Zhang iz Kine s vremenom 2:03.01, dok je srebro otišlo u Sjedinjene Američke Države za Charlotte Hook (2:04.35).

Lana je danas postala prva osoba koja nastupila za BiH u finalu plivačkog Svjetskog prvenstva, te je bila ubjedljivo najmlađa takmičarka i startala je u stazi broj šest, da bi nakon toga došla i do historijskog uspjeha.

Podsjetimo, 14-godišnja Sarajka Iman Avdić, jučer kvalifikacijama discipline 400 m mještovito osvojila 27. mjesto rezultatom četiri minute i 47,42 sekunde, a BiH u Abu Dabiju još predstavljaju Emir Muratović i Nikola Bjelajac.