Haris Džemat pobjednik 443. skokova sa Starog Mosta

26 Jula
16:41 2009

Haris Džemat iz Mostara pobjednik je tradicionalnih skokova sa Starog mosta u kategoriji skokova na glavu, poznatijoj kako ‘mostarska lasta’, dok je prvo mjesto u kategoriji skokova na noge zauzeo Ermin Sarić iz Mostara. Drugo mjesto u disciplini skokova na glavu zauzeto je Lorens Listo prošlogodišnji pobjednik, dok je treće mjesto u istoj kategoriji zauzeo Rade Šćepanović iz Crne Gore. Drugo mjesto u disciplini skokova na noge zauzezo je Admir Delić, dok je trećeplasirani Igor Kazić. Važno je napomenuti da je ovogodišnji pobjednik skokova na glavu Haris Džemat prošle godine osvojio drugo mjesto.

Džemat je do sada šest puta osvojio prvo mjesto u kategoriji skokova na glavu, pet puta bio je drugoplasirani, a prije nekoliko godina dobio je plaketu Grada Mostara kao najbolji sportista. Ovogodišnju manifestaciju kao i do sada organiziro je Klub skakača u vodu ‘Mostari’. Po prvi put u ocjeni skokova bila su prisutna dva žirija, za dvije discipline – skokovi na glavu i skokovi na noge. Ukupno je učestvovalo 59 takmičara i to 28 njih koji su skakali na noge, te 31 takmičar u skokovima na glavu. Pored bh. takmičara, na ovogodišnjim skokovima učestvovali su i takmičari iz Srbije, Crne Gore, Slovenije i Hrvatske. U okviru 443. manifestacije skokovi sa Starog mosta koja završava večeras u 21 sat dodjelom nagrada pobjednicima, te koncertom grupe ‘Zoster’ ispod Starog mosta posljednjih dana održane su i podmanifestacije i to ‘Šlaufijada’, tavla turnir, te izbor najbolje tetovaže sa likom Starog mosta. Medijski pokrovitelji skokova bili su Televizija Mostar i NTV Hayat. (Kliker.info-RTM)