Genijalac na kvadrat : Nova pobjeda Milana i pogodak Ibrahimovića(Video)

21 Novembra
07:32 2010

Milan je ne samo zadržao, već privremeno povećao prednost na ljestvici u odnosu na pratitelje pobjedom na San Siru protiv Fiorentine od 1-0. Roma je, pak, ostvarila četvrtu pobjedu u zadnjih pet prvenstvenih ogleda. Ove subote su na svom Olimpicu svladali  Udinese 2-0.Milan je došao do sedme pobjede u posljednjih osam utakmica ("potkrao" se samo poraz od Juventusa na San Siru 2-1), a opet im je tri boda donijela genijalnost Zlatana Ibrahimovića. U 45. minuti je Šveđanin postigao jedini pogodak, što mu je inače sedmi ove sezone u Seriji A. Time se Ibrahimović izjednačio s Di Vaiom i Pastoreom na ljestvici strijelaca, a ispred njih su Eto'o i Cavani sa po osam pogodaka.Ibrahimović je pri kraju prvog dijela primio loptu u kaznenom prostoru Fiorentine, te ju kraj ukamenjenog Commota podignuo i makazicama pospremio u suprotni ugao gostujućeg gola.

Fiorentina barem po statistici nije bila lošija (po osam udaraca prema vratima), ali je razliku po ko zna koji put u Seriji A donio Ibrahimović.Roma je nastavila s nizanjem uspjeha. Nevjerojatno zvuči da je Roma, unatoč velikoj krizi koja je trajala dva mjeseca, već sada na trećem mjestu ljestvice. Potvrda da je u momčadi stanje sve bolje pokazala je utakmica protiv Udinesea, makar su u njoj domaći nogometaši imali i dosta sreće. Naime, igrači Udinesea, koji su se od početka postavili hrabro na travnjaku, su tokom utakmice pogodili tri puta okvir domaćeg gola.Najbolji pojedinac utakmice je bio francuski nogometaš Jeremy Menez. U 24. minuti je Romi donio prednost nakon što je dvojicu suparničkih igrača izbacio iz težišta, a potom precizno naciljao suprotni ugao mreže. Nakon toga je u 56. minuti Menez asistirao Borriellu za konačnih 2-0. (Kliker.info-Totalsport)