“Furija” furiozno na startu Mundijala u Kataru: Sedam lopti u mreži Kostarike (VIDEO)

23 Novembra
22:28 2022

U posljednjem meču grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru, Španija je sa 7:0 deklasirala reprezentaciju Kostarike.

Muke za Kostariku su počele već u petoj minuti kada je Olmo je zamalo zabio. Zamijenio je strane s Ferranom i otišao desno. Pedri ga je našao sjajnom dubinskom loptom, a Olmo je iz voleja tukao tik pored gola.

Od 11. minute Španije je vodila, sjani Olmo je bio strijelac. Gavi ga je sjajno uposlio, a Olmo matirao Navasa.

Deset minuta nakon Olma zabija i Asensio. Lopta je došla do Albe na lijevoj strani koji je podigao glavu i preciznim prizemnim ubačajem pronašao Asensija, a on je svojom ljevicom zatresao mrežu s desetak metara.

Ponovo je prošlo deset minuta, a Jordi Alba je izborio penal za svoju reprezentaciju. Kazneni udarac je izveo Ferran i tako je povisio rezultat na 3:0.

Ferran svoj drugi gol postiže u 54. minuti meča. Akcija je išla preko desne strane, Gavio je dao povratnu za Asensija koji je loptu proslijedio Ferranu. On ju je nakratko izgubio, ali se sjajno snašao između Navas i dva stopera, te poentirao iz okreta.

I sjajni Gavi se upisuje u strijelce u 74. minuti. Gavi postiže potpuno zasluženi gol. Balde je donio loptu do kaznenog prostora, ona je završila kod Morate na lijevoj strani, a napadač Atletica centrirao je prema rubu kaznenog prostora. Gavi je potegnuo volejem i prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Carlos Soler je pogodio mrežu Navasa koji je odbio loptu baš do njega. Samo dva minuta poslije Morata je realizirao sjajnu akciju Španije za konačnih 7:0.

Zanimljiv podatak je da je Španija šutirala sedam puta u okvir gola, te je svih sedam završilo u mreži Kostarike.

Svjetsko prvenstvo, grupa F, prvo kolo:

Španija – Kostarika 7:0 (Olmo 11’, Asensio 21, Ferran 31’, 54’, Gavi 74’, Soler 90’, Morata 90+2’)