Francuska opet kobna za Hrvatsku (Video)

01 Februara
07:20 2010

Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala Svjetskog prvenstva u Hrvatskoj, opet s istim epilogom. Opet je Francuska bila bolja od Hrvatske, prije godinu dana u Zagrebu 24-19, a ovoga puta sa sličnim rezultatom – 25-21.Početak dvoboja bio je obećavajući za Hrvatsku, koja je konstantno vodila tokom cijelog prvog poluvremena, a najviše s tri pogotka razlike, 12-9, nakon što je Domagoj Duvnjak poentirao dvije minute i 23 sekunde prije kraja prvog poluvremena. Međutim, Francuzi su ekspresno izjednačili do kraja poluvremena na 12-12. Duvnjak je u prvom napadu u drugom poluvremenu zabio za 13-12, a onda su Francuzi napravili novu seriju, ovoga puta 5-0, te su pobjegli na 17-13.Hrvatska se do kraja susreta nije oporavila od tog šoka, iako je Balićev gol 12 minuta prije kraja dvoboja za smanjenje francuskog vodstva na 19-18 podgrijao nadu Hrvatske. No, Francuska je opet bolje odigrala završnicu dvoboja i zasluženo proslavila pobjedu i još jedan naslov.

Tricolore su predvodili Nikola Karabatić sa 6 i Luc Abalo s 4 pogotka. Vratar Thierry Omeyer upisao je 12 obrana (32%).Vedran Zrnić bio je najbolji strijelac Hrvatske sa 7 golova. Šest od njih zabio je iz sedmeraca (6-7). Ivano Balić postigao je četiri gola iz pet pokušaja, Duvnjak je dodao tri pogotka, Vori, Vuković i Štrlek po dva, a jednom se u strijelce upisao Kopljar. No, za najboljeg igrača Hrvatske opet je službeno bio proglašen odlični vratar Mirko Alilović sa 13 obrana i 36% uspješnosti.Francuzima je ovo 12. medalja s velikih natjecanja. Na Europskim prvenstvima bili su zlatni 2006., a brončani 2008. godine. Sada su opet zlatni. Hrvatska se, pak, dokopala svoje devete velike medalje, a treće na smotrama starog kontinenta, nakon bronce 1994. i srebrna 2008. godine.Isto tako, ovo je bio četvrti izgubljeni finale zaredom Hrvatske reprezentacije pod vodstvom izbornika Line Červara, koji je osvojio svjetsko zlato u Portugalu 2003. i olimpijsko 2004. u Ateni, ali je nakon toga Hrvatska pod njegovom palicom gubila finala na SP-u 2005 i 2009. godine, te na EP-u 2008.