Francuska : Nigerija : 2-0 : Pijetlovi u finišu slomili Orlove

30 Juna
21:44 2014

Pijetlovi12U Brasiliji su nogometaši Francuske i Nigerije odigrali dobru utakmicu, no ona je završena tek s dva gola. Tricolori su slavili s 2:0 i prošli u četvrtfinale Mundijala u Brazilu.Premda smo se svi nadali da ćemo mi danas biti protivnik Francuskoj, ipak su Nigerijci ispred Zmajeva izborili drugo mjesto u grupi F. Ne treba sad, naravno, očajavati i prisjećati se tog poraza (0:1) u Cuiabi.

Nigerijci su zasluženo prošli dalje, a to su dokazali i današnjom partijom protiv francuske selekcije koja je oduševila u grunoj fazi s efikasnošću. U Brasiliji danas jako dobra utakmica, dosta kvalitetnih napada s obje strane, no golmani Lloris i Enyeama su bili raspoloženi.Nigerija je imala dobru priliku u 17. minuti, ali je Emenike preko gola šutirao iz slobodnjaka, a onda isti igrač u 19. minuti zatresao mrežu Llorisa. Gol je opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 22. minuti Pogba topovski šutira, Enyeama spašava Super Orlove i loptu izbacuje u korner. Mogao je Debuchy u 40. dovesti Tricolore u vodstvo, ali je pucao pored Enyeamine desne stative. Emenike prijeti udarcem sa 16 metara u završnici prvog dijela, ali Lloris brani.Dobar nogomet vidjeli smo i u drugih 45 minuta. Prvo su Nigerijci kontrolirali utakmicu i bili bolji, a onda su uslijedili brojni napadi Francuske, a u njima se izrodilo nekoliko velikih šansi. Najuzbudljivije je bilo u posljednjih 20 minuta.

Benzema u 70. minuti zamalo pogađa mrežu Nigerije, Enyeama opet spašava. Cabaye je sedam miuta kasnije pogodio prečku, a zatim Enyeama uz dosta napora skida udarac Benzeme glavom u 79. minuti. Deset minuta prije kraja Francuska uspijeva doći do gola. Nakon ubačaja iz kornera, Enyeama nije najbolje uočio let lopte, a Pogba je na drugoj strani glavom loptu plasirao u mrežu.
Do kraja utakmice još jedna promjena. Valbuena je ubacio s desne strane, a iskusni Yobo postigao autogol za konačnih 2:0, pa će Francuska u četvrtfinalu igrati s boljim iz duela Njemačka – Alžir. (Kliker.info-SportSport)