18 Maja
01:25 2008

Gradski mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog, prekinut je na čitavih 20 minuta u 21. minuti susreta pri rezultatu 0:0 kada je jedan navijaè Veleža utrčao u teren, a gostujući navijači, Ultrasi kamenjem zasuli klupu s rezervnim igračima i stručnim stožerom domaćeg Veleža.

Ultrasi su inače stigli u poprilično velikom broju (njih 500-ak), a organizator susreta je imao velikih propusta, jer uz kamenice i standardnu pirotehniku gostujući navijači su unijeli i tzv. topovske udare. Uslijed jednog takvog udara stradao je skupljač lopti Ilija Spasovski, čratar kadetske momčadi Veleža. Njemu su ušivana dva prsta ruke, koja su stradala nakon što je uzeo napravu koja mu je eksplodirala u ruci. Nakon što su pripadnici specijalne policije udaljili naviječe Zrinjskog sa stadiona, susret je nastavljen. Pogodak odluke postigao je Armel Škaljić u 28. minuti, a zbog isključenja Tonija Šunjića Zrinjski je drugo poluvrijeme igrao s igračem manje. S ovim rezultatom utakmica je i okončana, a «Rođeni» su imali još nekoliko šansi. (kliker.info)